2022’de en çok Asperox konuşuldu

2022 AdWatch Reklam Araştırma Raporu’na göre hanelerin en çok kullandığı temizlik ürünü Asperox, 2022 yılında yayınlanmaya başlayan İlker Ayrık’lı lansman kampanyalarıyla yılın "en"leri arasına girdi.

Temizlik ürünleri sektörünün en çok tercih edilen markası Asperox, 2022 yılında hayata geçirdiği başarılı pazarlama kampanyalarıyla dikkatleri çekerek yılın "en"leri arasına girdi.

Asperox’un İlker Ayrık’lı "Mavi Güç" kampanyası, tüketicinin ev temizlik kategorisinde en çok beğendiği ve en çok konuştuğu reklam olurken, "Mis Gibi Kokuyor" sloganlı yüzey temizleyicisine ait reklam da aynı kategoride yılın en çok hatırlanan, en beğenilen ve en çok konuşturan kampanyası seçildi.   

Ev temizlik ürünleri sektöründe faaliyet gösteren yüzde 100 yerli sermayeli Beyaz Kağıt’ın kategori lideri markası Asperox, 2022 yılını zirvede tamamladı. Müşteri memnuniyetine yönelik çalışmaları ve artan pazar payı ile büyüme ivmesini koruyan Asperox, pazarlama kampanyalarıyla da tüketicinin dikkatini çekmeyi sürdürdü. Ipsos tarafından gerçekleştirilen 2022 AdWatch Reklam Araştırma Raporu’na göre hanelerin en çok kullandığı temizlik ürünü Asperox, 2022 yılında yayınlanmaya başlayan İlker Ayrık’lı lansman kampanyalarıyla da tüketicinin gönlünde taht kurmayı başardı.

Asperox, sadece temizliği ile değil reklamlarıyla da ayrışıyor
Raporu değerlendiren Beyaz Kağıt Pazarlama Müdürü Zeynep Kahraman; "Asperox Sarı Güç reklam filmlerimizle elde ettiğimiz başarıyı bu kez Asperox Mavi Güç ve Asperox Parfümlü Yüzey Temizleyici ürünlerimizle de elde ettik. Bu başarının sebebi, tüketicilerimizi çok iyi tanıyor olmamızdır. Tüketicimizi dinliyor, çok iyi gözlemliyor ve onlardan gelen her yorumu titizlikle değerlendiriyoruz. Hangi ürünü hayata geçireceğimizden, üründe hangi kokuyu seçmemiz gerektiğine kadar her detayı ayrıntısıyla çalışıyor, tüketiciyle birlikte karar veriyoruz.

Araştırmalarla desteklediğimiz tüketici verileri bizi hiçbir zaman yanıltmadı. Buna reklam filmlerimiz de dahil. Asperox Sarı Güç de Mavi Güç de pazara sunulduğu andan itibaren açık ara pazar liderli oldular. Asperox Sarı Güç; tüm temizlik kategorisinde Türkiye’de hanelerin en çok kullandığı ürün. Her iki haneden birinde varız. Ürünlerimizin kullanım alanlarıyla da çok geniş bir hedef kitleye sesleniyoruz. Marka yüzümüz İlker Ayrık’ın eğlenceli ve sempatik tavırları, 7’den 70’e kadın erkek herkesi kucaklamayı başardı. Reklam kampanyalarında beğeni, izleyici ve reklam arasında kurulan bağ ile doğru orantılı gidiyor. Biz sadece bunun da bir adım ötesine geçerek, farklı çekinceleri olan tüketici gruplarına da ulaşarak onların da dikkatini çekmeyi başardık. İşte bu nedenle Asperox bugün, %98 tüketici memnuniyeti ile Türkiye’de hanelerin en çok kullandığı temizlik ürünü oldu" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir