20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

İletişim sektörünün en başarılı proje ve markaları, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ nde 20’nci kez sahiplerini buldu.

İletişim sektöründe 50. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından; bu yıl 20.’si gerçekleştirilen, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, 30 Haziran 2022 Perşembe akşamı Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.  

Ödül Töreni, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan başta olmak üzere, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton,  KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, SEDEFED ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Öner Çelebi, İKSV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Görgün Taner, PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Onel, TÜHİD Geçmiş Dönem Başkanları, seçici kurul üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, halkla ilişkiler profesyonelleri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Altın Pusula’da 400 proje ödül için yarıştı
Türkiye’deki kurumlara, iletişim ajanslarına ve genç iletişimcilere açık olan yarışmaya, büyük holdinglerden, çok uluslu şirketlerden, ajanslardan ve üniversitelerden yoğun bir katılım gerçekleşti. 20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 283’ü kurum, 93’ü Genç İletişimci Projesi olmak üzere 21 ana ve 27 alt kategoride 400 yakın proje başvuruda bulundu.

Ayrıca, TÜHİD-KAGİDER işbirliğiyle 2017 yılından itibaren verilen TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’nün yanı sıra İletişim Duayenleri Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna adına takdim edilen, “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü” ve “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü” de sahiplerine verildi. 

Bu yıl itibariyle TÜHİD ve SEDEFED işbirliği ile sivil toplum kuruluşları için verilmeye başlanan “SEDEFED Özel Ödülü” PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, İKSV - İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve TÜSİAD - Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ne takdim edildi.

20. Altın Pusula Büyük Ödülü’nün sahibi, BMW Türkiye’nin “BMWlicious Projesi” oldu. Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü ise “Innovation Campus” projesiyle Samsung Electronics Türkiye’ye verildi.

TÜHİD - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP iş birliğiyle bu yıl onuncusu verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de “Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı” projesiyle Esas Holding / Esas Sosyal’in oldu.

Hedefler için İş Dünyası Platformu/ Business For Goals işbirliğiyle 19. Altın Pusula itibariyle verilen B4G Özel Ödülü ise "Galata Wind Enerji A.Ş. Türkiye’nin İlk Yeşil Halka Arzı" projesi ile Doğan Holding / Galata Wind Enerji A.Ş.’nin oldu.

Ayrıca, TÜHİD ve KAGİDER-Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle bu yıl beşinci kez verilen ‘TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ Ödülü’nün sahibi de Borçelik Çelik Sanayi Ticaret A.Ş.’nin “Kadına Güç İş Yok” projesi oldu.

20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan projelerin tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir