En Yaratıcı 100 Gerilla Pazarlama Örneği

  • İlk defa 1980’lerin başında temeli atılan bir kavram olan ve son zamanlarda adı sıkça duyulan “gerilla pazarlama” kurucusu ve fikir babası olan Jay Conrad Levinson’un Kaliforniya Berkeley Üniversitesinde pazarlama dersleri verirken kendi işletmelerini kurmak isteyen bir grup öğrencisinin para yatırmadan bir işletme kurmanın yollarını öğreten bir kitap önermesini istemeleri ile ortaya çıkmıştır.
  • Gerilla Pazarlama geleneksel olmayan bir teknikle marka bilinirliğine katkıda bulunmayı amaçlayan bir yöntemdir. Gerilla pazarlama kampanyaları genellikle, ucuz, yenilikçi ve oldukça yaratıcı stratejiler olarak karakterize edilir.
  • İlgili yazı; Gerilla Pazarlama Nedir?


Az bir bütçe ile sansasyon yaratmak isteyen markalar için çok önemli bir taktik olan "Gerilla Pazarlama", yaratıcı bir şekilde kullanıldığında markanın ve tüketicinin bilinçaltında önemli bir yer kaplamasını sağlıyor. Biz de Pazarlamasyon olarak Gerilla Pazarlama taktiklerini araştırdık ve birbirinden güzel 100 uygulamayı derledik. Bakalım markalar nasıl çalışmalarla tüketiciyi etkilemeye çalışmış.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir