100 Dolarla Milyonlarca İnsan Nasıl Etkilenir ?

Lego. Şüphesiz tüm çocukluk anılarının en önemli yapı taşlarından biri. İster sahip olun, ister olmayın her çocuk mutlaka bir Lego'su olmasını ister. Çocukların masum dünyasında, marka olabilmek, onlara yakın ve sıcak bir marka konumlanmasına sahip olabilmek kolay iş değil. Başarının yoğun bir çalışmanın ardından geldiğine inanan biri olarak, Lego markasının ardında yalnızca bir oyuncak modeli fikri değil, yoğun bir stratejinin olduğu bir gerçek.

Bugün, Lego neden dünyanın bir numaralı markası isimli bir video izledim. 1 eylül 2012 tarihinde, James Groccia isminde 10 yaşındaki bir çocuk Lego'ya bir mektup gönderiyor. Mektupta kısaca şunları yazıyor: " Merhabalar, adım James Groccia. 4 yaşımdan beri Lego'nun birçok oyuncağını zevkle oynuyorum. Asperger sendromu gibi bir takım hastalıklarım olduğu için, Lego benim sosyal yeteneklerimi geliştirmemde çok yardımcı oluyor. Bir kaç yıl önce Lego'nun Emerald Night isminde bir tren setini gördüm ve anne ve babamdan bu tren setini bana almalarını istedim. Onlarda bana, eğer paranı biriktirirsen kendin alabilirsin yanıtını verdi. Bunun üzerine bende iki yıl boyunca, doğum günü ve bayramlarda bana verilen paraları biriktirerek 100 dolara ulaştım.

Annem, o tren setini almak için araştırma yapmaya başladı. Ancak ne internette ne de yerel mağazalarda o tren setini bulabildik. Çünkü siz o setin üretimini durdurmuştunuz. O seti alabilmemin tek yolu eBay yada Amazon üzerinden 250 dolar vermekten geçiyor. Benim o tren seti hariç birçok tren setim var ancak o tren setini ne zaman görsem, sahip olamadığım için çok üzülüyorum. Diğer mağazalarınıza bu tren setinin olup olmadığına bakabilir misiniz ? Yada bu tren setine ulaşabilmem için bir öneriniz var mı ? Hiçbir Lego setini hayatımda bu kadar çok istememiştim.

En sadık Lego hayranınız, James G. Groccia

Bunun üzerine, yaklaşık 1.5 ay sonra, James'in adına bir paket gelir eve. Bu paket yalnızca bir tren setinin aksine, nasıl sıcak ve müşterilerine yakın bir marka olunabileceğinin, 100 dolarla milyonlarca insanın nasıl etkilenebileceğinin ve Lego'nun neden bu kadar büyük bir marka olduğunun kanıtıdır aslında.

httpv://youtu.be/4xGU-5KVS_g

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir