10 Milyon Dolar Harcanarak 20 Yılda Üretilen Elma

BBC Türkçe'nin haberine göre; Yaratılması 20 yıl süren ve buzdolabında bozulmadan bir yıl kalabileceği belirtilen yeni bir elma türü pazar günü ABD'de piyasaya sürüldü.

Et tüketim alışkanlıklarını değiştirmek için uzun zamandır laboratuvarlarda yapay et üretme denemeleri yapılıyor ancak 20 yıldır bir elma üretimi üzerinde çalışıldığından şahsen ben bihaberdim.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-ve-unilever-etsiz-menu-uretmek-icin-ortaklik-kurdu/

Cosmic Crisp (Kozmik Kıtır) adı verilen elma türü, Honeycrisp ve Enterprise türü elmaların melezlenmesiyle elde edilmiş.

Washington Devlet Üniversitesi'nde ilk denemesi 1997'de yapılan melez elmanın piyasaya sürülebilir hale getirilmesi için bugüne kadar 10 milyon dolar harcanmış. Meyvenin sulu, kıtır ve sert olduğu söyleniyor.

Yaratılış sürecinde WA38 adıyla bilinen bu elmaya, koyu kızıl kabuğu üzerinde küçük beyaz lekeler barındırmasının gökyüzünü anımsatması nedeniyle Kozmik Kıtır adı takıldı.

Washington ABD'de en fazla elmanın yetiştirildiği eyalet. Elma ABD'de muzun ardından en popüler ikinci meyve.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir