Volkswagen, Sokağa Galerisinin Minyatür Versiyonunu Yerleştirdi

Corona virüs salgını nedeniyle, insanlar çoğunlukla evde vakit geçirdikleri ve normaldeki gibi rahat bir şekilde dışarıya çıkamadıkları için son dönemde pek çok marka, tüketicilerin ürünlerini deneyimleyebilmeleri için artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlandıkları kampanyaları hayata geçirdi. Örneğin geçtiğimiz ay Ford, yeni elektrikli Mustang modelini artırılmış gerçeklik teknolojisini kullandığı 10 kısa Instagram hikayesiyle tanıtmıştı. Bu konuda hamle yapan son markalardan biri de Volkswagen oldu.

https://pazarlamasyon.com/sanal-ve-artirilmis-gerceklik-musterilerin-online-alisverise-daha-sicak-bakmalarini-sagliyor/

Adweek'in paylaştığı habere göre, Volkswagen ve reklam ajansı DDB Sydney, bu hafta Avustralya'nın Sydney şehrindeki merkezi bir yere galerisinin minyatürleştirilmiş bir kopyasını yerleştirdi. Ayrıca bu minyatür Volkswagen galerisinin üzerinde, yoldan geçenlerin markanın yeni artırılmış gerçeklik deneyimini tecrübe etmelerine imkan tanıyan QR kodlarına da yer verildi.

Bu kampanya kapsamında tanıtılan artırılmış gerçeklik araçları, tüketicilerin Volkswagen’in yeni küçük SUV serisinin lastiklerini sanal olarak tekmelemelerine olanak tanıyor. Bununla birlikte Kullanıcılar, telefonlarının kameralarını kullanarak üst üste eklenen üç boyutlu grafikler aracılığıyla araçların içini ve dışını görebiliyor, farlarını yakabiliyor ve kapılarını açabiliyorlar.

https://pazarlamasyon.com/ford-instagram-ar-ile-elektrikli-mustangi-tanitti/

Bugüne kadar markalar, araba gibi yüksek fiyatlı ürünleri, tüketicilere online olarak satmakta zorlandılar. Ancak Volkswagen, salgının bu durumu değiştirmeye yardımcı olduğunu ifade ediyor. Örneğin Volkswagen Avustralya, nisan ayından bu yana internet üzerinden 460 otomobil satmayı başardı. Ayrıca otomobil üreticisi, 2020 yılında internet sitesi trafiğinin geçen yıla göre %18 artarak rekor seviyeye ulaştığını söyledi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir