Twitter, Tip Jar Özelliği ile Kullanıcılara Bağış Yapma Dönemini Başlattı

Sosyal medya platformlarında bağış yapma furyası bildiğiniz üzere hızla yayılıyor. Severek takip edilen kullanıcılara yapılan bu furya, Twitch ile daha çok yaygınlık kazanmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Clubhouse azalan indirme oranlarını artırabilmek için attığı adımlar arasında, uygulamaya bağış özelliği getirmek olmuştu.

https://pazarlamasyon.com/twitterin-sohbet-odasi-ozelligi-spaces-resmi-olarak-kullanimda/

Uzun süredir Twitter'ın da bu özelliği platforma entegre etme fikri konuşuluyordu ve nihayet kesinlik kazandı. Twitter kullanıcılarının sevdikleri, takip ettikleri hesaplara bağış yapmak için geliştirilen özelliğin adı ise "Tip Jar." Bandcamp, Cash App, Patreon, Paypal ve Venmo gibi çeşitli ödeme seçeneklerini ve bağlantılarının desteklendiği özellikte Twitter, yapılan işlemler üzerinden bir ücret almıyor. Ülkemizde ise hangi ödeme seçeneklerinin kullanılacağı henüz belli değil.

https://twitter.com/Twitter/status/1390396166496522247

Özelliği kullanmak için ise bağışta bulunmak istediğiniz kullanıcının profiline girerek kullanıcı adının yanındaki yeni eklenen dolar simgesine dokunmak yeterli. Tip Jar'ın kullanıcılara kişi ve kuruluşlar tarafından direkt bağış yapma gibi durumlarında özelliği kapatmak gibi bazı seçenekleri de bulunuyor. Şimdilik sadece; içerik üreticileri, uzmanlar, gazeteciler ve kâr amacı gütmeyen bazı kuruluşlar tarafından kullanılabilen bu özelliğin ülkemizde ne zaman kullanıma açılacağı ise merak konusu.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir