Twitter, Podcast Platformu Breaker'ı Satın Aldı

Twitter geçen ay, sosyal ağ sitesi içinde sesli sohbet odaları olarak çalışan Spaces özelliğini test ettiğini duyurmuştu. Şimdi ise Spaces özelliğini geliştirme amacıyla, 2016 yılında faaliyete giren ve sosyal öğelere odaklanan bir podcast platformu olan Breaker'i satın aldığını duyurdu.

https://pazarlamasyon.com/twitter-yeni-sesli-sohbet-ozelligini-test-ediyor/

Breaker'ın kurucu ortağı Leah Culver, Spaces'ı oluşturacak sesli sohbetlerin, geleceği yaratmaya yardımcı olacağı ve bundan heyecan duyduğu ile ilgili tweet attı. Breaker'ın CEO'su Erik Berlin, ise Twitter ve Breaker arasında mükemmel bir uyum yakalanacağını söyledi. Sesli iletişim konusunda uzunca bir süredir tutkulu bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Berlin, Twitter için de aynı şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

https://twitter.com/leahculver/status/1346213711237640192

Podcast platformu Breaker, 15 Ocak itibarıyla kapanıp Twitter'a dahil olacak ve Spaces'i geliştirilmek için çalışmalara başlayacak. Ancak Breaker ekibinin ne tür bir teknoloji geliştireceği konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca Twitter'ın bu satın alma ile ilgili ne kadar ödediği de bilinmiyor.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir