Toyota, Hidrojenle Çalışan Tırını Duyurdu

Japon otomotiv şirketi Toyota, hidrojen yakıt hücreli, elektrikli bir tır üreteceğini duyurdu. Japon otomobil üreticisinin Kuzey Amerika bölümü, özellikle Kuzey Amerika pazarı için Sınıf 8 yakıt hücreli kamyonu üretmek için ticari araç üreticisi Hino USA ile ortaklık kuracak.

https://pazarlamasyon.com/toyota-aya-arac-gonderecek/

Toyota Kıdemli Yönetici Mühendisi Tak Yokoo, aracın "sessiz, pürüzsüz ve güçlü" olacağını ve dışarı çıkaracağı tek maddenin su olacağını söyledi. Kamyonun kendisi mevcut Hino XL Serisi'nin ana gövdesini temel alacak ve Toyota’nın yakıt hücresi teknolojisi ile güçlendirilecek.

Toyota, 2021 yılının ilk yarısında yeni aracını tanıtmayı planlıyor. Araç hakkında bilinenler henüz çok az olsa da Project Portal 2.0 adlı bir önceki girişimin prototipi bazı ipuçları verebilir. 2018'de ortaya çıkan prototip, 1,325 fit-pound tork ve 80.000 libre çekme kapasitesine sahip, 670 beygir gücündeydi. CNET'in belirttiğine göre, bu prototipte kullanılan yakıt hücreleri, 300 millik bir menzil sağlıyordu.

https://pazarlamasyon.com/yenilenen-toyota-hiluxun-reklam-cekimleri-dunyanin-en-tehlikeli-yolunda-yapildi/

Aslında Toyota, hidrojenle çalışan tırını duyurmak için biraz garip bir zaman seçmiş gibi görünüyor. Haber, geçen ay yapılan bir soruşturmanın, Tesla'nın rakibi Nikola Motor'un, yakıt hücresiyle çalışan Nikola One tırını 2018'de tanıtarak hissedarları yanıltmış olabileceğini ortaya çıkarmasından sonra duyuruldu.

Kariyer
Hummel: "Sen karar ver"

Hummel'ın yeni reklam filmi yayında.

Bunlar İlginizi Çekebilir