TikTok'tan 14 yaş altına kısıtlama

Uygulamanın sahibi ByteDance, Çin'deki çocukların Douyin olarak bilinen ülkenin TikTok sürümüne günde yalnızca 40 dakika erişebileceklerini duyurdu.

Kısa video sosyal platformu TikTok'un da sahibi olan ByteDance, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Çin'deki 14 yaşın altındaki kullanıcıların Douyin uygulamasına yalnızca "uygunsuz" içeriği filtreleyecek bir "gençlik modunda" erişebileceklerini söyledi.

Gençlik modunun ayrıca günlük 40 dakikalık bir zaman sınırını etkinleştireceğini belirten şirket, çocukların uygulamaya yalnızca sabah 6 ile akşam 22 arasında erişebileceğini de sözlerine ekledi.

Şirket ayrıca ebeveynleri, çocuklarının gerçek isimlerle kayıt olmalarına veya "gençlik modunu" manuel olarak etkinleştirmelerine yardımcı olmaya çağırdı. Uygulama ayrıca, bilim deneyleri ve müzelerden sanat galerisi sergisine ve doğal manzaraya kadar genç gençlere "ilham vermek" için yeni içerik sunacağını söyledi.

Citigroup Global Markets'teki analistler Pazartesi günü bir araştırma notunda Douyin'in kullanımını sınırlamak, ByteDance'in potansiyel düzenlemenin önüne geçmek için "proaktif bir önlem" olduğunu yazdı. Kararın, kısa video içerikli diğer internet platformlarını benzer kısıtlamaları uygulamaya itebileceğini öne sürdüler.

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir