Tesla'nın Tam Otonom Sürüş Özelliği 2021'de Kullanıma Sunulacak

Elon Musk, attığı bir tweet'te Tesla'nın "tam otonom sürüş" özelliğini 2021'in başlarında bir abonelik olarak kullanıma sunacağını söyledi.

Halihazırda Tesla otomobillerinde otomatik olarak fren yapabilen, hızlanabilen ve yönlendirebilen bir sürücü asistanı özelliği olan Autopilot standart olarak bulunuyor. 10.000 dolarlık bir seçenek olarak sunulacak "tam otonom sürüş" paketi ise ek olarak arabaların kendilerini park etmesine, şerit değiştirmesine, dur işaretlerini ve trafik ışıklarını tanımasına olanak tanıyan özellikler içeriyor.

https://twitter.com/elonmusk/status/1340592138829099009

Ancak bu özellikler Tesla otomobillerini tamamen otonom kılmıyor. ABD hükümetine göre, bugün piyasadaki hiçbir araç kendi kendini sürebilecek durumda değil. Tesla, ekim ayında bazı Tesla sahiplerine uzun zamandır beklenen yeni özelliğin beta sürümünü sundu. Beta sürüşün ilk videoları, tüketicilerin henüz kullanıma hazır olmayan bir yazılımı halka açık yollarda test etmesine izin vermenin risklerini gösteriyor. Çok sayıda kayıt, araçların çarpışmasını veya trafik kurallarını ihlal etmesini önlemek için sürücülerin aniden müdahale etmek zorunda kaldıkları durumları içeriyor.

https://pazarlamasyon.com/apple-ilk-arabasini-2024te-uretecek/

Yeni özelliğin selefi olan Autopilot, geçmişte dikkatsiz sürücülerin de dahil olduğu kazalardan sorumlu tutulmuştu. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Autopilot'un son dört yılda bazıları ölümcül olan birçok trafik kazasındaki rolünü araştırdı.

https://pazarlamasyon.com/tesla-gelecekte-baska-bir-otomobil-markasiyla-birlesebilir/

Elon Musk, Tesla'nın yıl sonuna kadar "tam otonom sürüş" özelliğini kullanıma sunacağını söyledi, ancak Musk'ın daha önce de otonom sürüş faaliyetleri hakkında belirlediği hedefleri kaçırdığı olmuştu. 2015 yılında, şirketin tamamen otonom araçlarının 2018 yılına kadar hazır olacağını öngörmüştü. 2016'da, Tesla'nın ertesi yıl kıyıdan kıyıya gidebileceğini açıkladı. 2019'un başlarında ise Tesla'nın bir otoparkta bulunduğunuz yeri tespit edip gelebileceğinden ve bir müdahale olmadan varış noktanıza kadar götürebileceğinden emin olduğunu söyledi.

IKEA, kasırgadan hasar görmüş 3 bin dönümden fazla araziyi ağaçlandırıyor

INGKA grup ile gerçekleştirilen projede tam olarak 3 bin 264 dönümlük arazi satın alındı.

Bunlar İlginizi Çekebilir