Telefonundaki E-Posta Uygulamasını Silerek Daha İyi Bir Lider Olan Şirket CEO'su

  • Bu zamana kadar toplamda 20,6 milyon dolar tutarında bir yatırım alan ve ABD'deki en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Hinge'in CEO'su Justin McLeod, telefonundaki e-posta uygulamasını silerek çok daha iyi bir lider olduğunu ifade ediyor.
  • Yılda birkaç kez iş ile ilişkisini kesmeyi denediğini ifade eden Justin McLeod, tatile çıktığında, bir ya da iki haftalık bir süre boyunca ekibiyle hiç iletişim kurmuyor.
  • Netflix CEO'su Reed Hastings ve Virgin Group kurucusu Richard Branson da zaman zaman işlerden tamamen elini ayağını çekmeyi tercih eden iş adamlarının başında geliyorlar.
  • İlgili Yazı: Başarılı Girişimcilerin 6 Ortak Özelliği

Bir arkadaşlık uygulaması geliştiren Hinge isimli girişim şirketinin kurucusu ve CEO'su olan Justin McLeod, son birkaç ay içerisinde çok daha iyi bir lider ve çok daha mutlu bir birey olma konusunda kendisinin farkına vardı. Bunu başarmak için de son derece basit bir şey yaptı: Telefonundaki e-posta uygulamasını sildi. Business Insider'ın hazırladığı habere göre, Justin McLeod'in şu anda telefonuyla yaptığı şeyler; saate bakmak, arama yapmak, mesaj göndermek, müzik dinlemek ve Hinge'e göz atmak. Hinge CEO'su bu radikal hamlesiyle ilgili olarak Business Insider'a yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Şirkette neler olup bittiği ve dünyada neler olup bittiği ile ilgili küçük detaylara kendimi kaptırmadığımda çok daha iyi bir karar vericiyim, çok daha iyi bir stratejistim, çok daha iyi bir liderim... Kendime alan tanıyorum."< [caption id="attachment_82925" align="aligncenter" width="884"] Hinge İsimli Arkadaşlık Uygulamasının Görünümü[/caption] Böylesi bir girişimin CEO'sunun e-posta ile ilişkiyi kesmesi, ilk bakışta akıl almaz görünebilir. Zira CrunchBase'in paylaştığı verilere göre, bu zamana kadar toplamda 20,6 milyon dolar tutarında bir yatırım elde eden Hinge, ABD'deki en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri konumunda. Yani büyük ihtimalle zamana duyarlı konularda McLeod'un dikkatini çekmeye çalışan pek çok insan var. Ancak McLeod'un bu kararı, bir teknoloji şirketini idare etmenin temposunu yavaşlatmayı da içeren kapsamlı bir yönetim stratejisinin bir parçası. Bunların yanı sıra McLeod, Business Insider'a yaptığı açıklamada, yılda birkaç kez iş ile ilişkisini kesmeyi denediğini de ifade etti. Yaptığı açıklamaya göre, McLeod tatile çıktığında, bir ya da iki haftalık bir süre boyunca ekibiyle hiç iletişim kurmuyor. http://www.pazarlamasyon.com/is-dunyasi/girisimcilik/musterilerinin-spotify-listelerine-gore-kiyafet-oneren-girisim/ Aslında McLeod, 2016 yılında, Şükran Günü'nü ailesiyle geçirdiği sırada, Hinge'i yönetme konusundaki bu önemli değişikliği hayata geçirme kararını verdi. O zamanlar McLeod, Hinge'in piyasadaki diğer arkadaşlık uygulamalarına çok benzediğini ve kullanıcıların anlamlı ilişkilere girmelerine yardımcı olma misyonunu gerçekleştiremediğini fark etti. Daha sonra Hinge, uygulamada bir dizi değişiklik yaptı ve bu değişikliklerin en önemlilerinden biri, kaydırma özelliğinin kaldırılmasıydı. Zaman zaman kendini işlerden soyutlayan tek şirket CEO'su Justin McLeod değil tabii ki. Netflix CEO'su Reed Hastings de kendisinin belirttiğine göre, her yıl altı haftalık bir tatil yapıyor. Aynı zamanda Virgin Group kurucusu Richard Branson ise tatile gittiğinde, akıllı telefonunu mümkün olduğu kadar uzun bir süre boyunca evde ya da otel odasında  bıraktığını ifade etti. Bununla birlikte Branson, bu konuyla ilgili olarak şunları belirtti: "Bir girişimci ya da iş dünyası lideri olarak, eğer tatilinizden bir şeyleri nasıl kökten sarsacağınıza dair bazı fikirlerle geri dönmediyseniz, biraz değişiklik yapmayı düşünmenin zamanı gelmiştir."
Kariyer
istegelsin marketleri "karşılaştırmaya" aldı

istegelsin, diğer marketlere karşı avantajlı fiyat stratejisini öne çıkaran rekabetçi bir reklam kampanyası başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir