Sürdürülebilir Malzemelerden Üretilen Mavi Les Benjamins Koleksiyonu

Türkiye’nin jean ve lifestyle markası Mavi ile lüks sokak giyim markası Les Benjamins, SS21 özel koleksiyonu için bir araya geldi. Bu iş birliği için, Mavi’nin otuz yıllık eşsiz denim arşivinde keşfe çıkan Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, kendi tasarım dilini oluşturan kentsel çizgi ve halı desenlerini Mavi’nin jean uzmanlığıyla zenginleştiriyor. Les Benjamins X Mavi koleksiyonu, 90’lardan günümüze sokak kültürünün grafik diliyle tasarlanan özel bir logoda buluşuyor.

Les Benjamins X Mavi koleksiyonunun her bir parçası sürdürülebilir malzemelerle geliştirildi. Kadın ve erkekler için ayrı tasarlanan yaklaşık 50 parçalık koleksiyondaki denim ve non denim ürünlerin tamamı organik, geri dönüştürülmüş ve doğa dostu malzemelerle sunuluyor. Jean’in işlevselliği, güncelliği ve her dönem gençlikle birleşen değerleri sürdürülebilir malzemelerle güçleniyor. Les Benjamins’in kendine has desenleri, lazer teknolojisiyle denim pantolon, ceket, büstiyer ve elbiselerde yaşatılıyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=wVpIPAjUvyw

Les Benjamins’in yaratıcısı Bünyamin Aydın ise koleksiyonu şöyle anlatıyor: “Les Benjamins X Mavi, kentsel teknoloji duyarlılığını ve sürdürülebilirliği koleksiyonun yol göstericisi olarak konumlayarak, şehirdeki mimari ögelerin çağdaş iş kıyafetleri ve günlük yaşamı nasıl etkilediğini keşfe çıkıyor. Hareket özgürlüğünün ön plana çıkması ve her türlü fiziksel kısıtlamanın kalkmasıyla öze dönülüyor. Jean, ceket, kapüşonlu sweatshirt, tişört ve şort gibi temel parçaların dinamizmi; gece mavisi, gök mavisi, şeker pembesi, gri ve kırık beyazdan oluşan renk paletiyle buluşuyor. Denimlerin yanı sıra pamuklu ve jarse kumaşların öne çıktığı koleksiyonun tasarım ruhu; kalem cepleri, kontrastlı dikişler, metal perçinler gibi fonksiyonel ürün detaylarıyla zenginleşiyor.”

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir