Spotify'dan uygun fiyatlı premium paket

YouTube Premium Lite'ın ardından Spotify'da indirim içeren bir hizmet geliştirdi. Spotify, premium hizmetini pahalı bulan ve satın alamayan kullanıcılar için "Spotify Plus" olarak isimlendirdiği  abonelik seçeneğini sunmaya hazırlanıyor.

Spotify’ın ücretsiz versiyonu kullanıcıların saatte 6 şarkıdan fazla atlamalarına izin vermiyordu. Yeni paket, Spotify'ı ücretsiz kullananların karşılaştığı bazı sorunları ortadan kaldıracak ama premium kadar da esneklik sağlamayacak. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcının erişimine açılan Spotify Plus'ın kullanıcılarına sağladığı avantaj ise sınırsız şarkı atlama hakkı olacak. Fakat reklam görmeye devam edecekler.

Konu ile alakalı Spotify’dan bir yetkili “Spotify deneyimini geliştirmek için her zaman çalışıyoruz ve rutin olarak testler yapıyoruz. Şu anda ise sınırlı sayıda kullanıcımıza reklam destekli bir abonelik planı için testler yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Spotify Premium paketi yurt dışında aylık 9,99 dolardan satılıyor. Spotify Plus ise aylık 0,99 dolardan satılacak. Yeni özelliğin Türkiye fiyatının ne kadar olacağı ise henüz belli değil.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir