Pizza Hut'tan Pizza Sipariş Eden Spor Ayakkabı

Her gün çok sayıda yeni inovatif ürünle karşılaşıyoruz. Bu ürünlerin kimi gerçekten bir soruna yaratıcı bir çözüm getirirken kimileri ise "Buna gerçekten gerek var mı?" sorusunu aklımıza getiriyor. Bu haberimizde bahsedeceğimiz ürün de aklıma bu sorunun gelmesine neden olan ürünlerden biri oldu. Ancak önemli bir markanın ürünü olması nedeniyle, bundan sizlere bahsetmemiz gerektiğini düşündük.

Pizza restoranı zinciri Pizza Hut, "Pie Tops 2.0" isimli bir spor ayakkabı çıkarttı. Tabii doğal olarak "Bir pizza restoranı zincirinin spor ayakkabı çıkarması ne alaka?" diye soracak olabilirsiniz. Pizza Hut'ın böyle bir spor ayakkabı çıkarmasının sebebi, ayakkabının özelliğinde gizli. Pie Tops II sıradan bir spor ayakkabı değil. Bu spor ayakkabı aracılığıyla pizza sipariş edebiliyor.

Mashable'ın yaptığı habere göre, spor ayakkabının üzerinde bulunan ve Bluetooth aracılığıyla Pizza Hut'ın mobil uygulamasına bağlı olan tuşa basıldığında sipariş otomatik olarak veriliyor. Bununla birlikte bu inovatif spor ayakkabı, pizza siparişiniz geldiğinde hiçbir şeyi kaçırmamanız için televizyonda izlenilen yayınları durdurabilen bir tuşa da sahip.

https://youtu.be/FpjOBxBMOKA

Aslında bu, Pizza Hut'ın bu konseptteki ikinci spor ayakkabısı. Şirket bu konseptteki ilk spor ayakkabısını geçtiğimiz yıl çıkartmıştı. Ancak Pie Tops isimli bu spor ayakkabıda sadece pizza sipariş etme tuşu bulunuyordu, televizyon yayınlarını durdurma tuşu bulunmuyordu.

"İnsanlar neden böyle bir spor ayakkabı satın almak istesinler ki?" diye düşünmeden edemesem de, görünen o ki birçok insan bu konuda benimle aynı görüşte değil. Gerçi işlevsellik bakımından neredeyse birbirinin aynı olan ve sadece aktivite takibi yapan giyilebilir teknoloji ürünlerini göz önüne aldığımızda, bu ürünün karnınızı doyurmanıza yardım olarak nispeten daha faydalı bir işe yaradığı da söylenebilir. Yani tamamen bakış açısına bağlı. Yine de mobil uygulama aracılığıyla birkaç tıkla pizza sipariş etmek insanlara çok fazla zaman kaybettirmeyecektir.

Her şeye rağmen Pizza Hut'ın yenilikçi fikirlerinin hepsi bu kalibrede değil. Şirket geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen CES 2018 etkinliğinde, önümüzdeki yıllarda pizza teslimatı için kullanacağı otonom aracını tanıtmıştı. Hatta Black Mirror da resmi Twitter hesabı üzerinden markanın yeni aracı ile ilgili olarak ilginç bir yorumda bulunmuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir