McDonald's, Happy Meals plastiklerini büyük ölçüde azaltıyor

Fast food zinciri, McDonald's, Happy Meals'a gelen oyuncakların yakında fosil yakıt bazlı plastikten ziyade mısır ve diğer malzemelerden yapılacağını söylüyor. Geçiş, bazı uluslararası pazarlarda halihazırda uygulanıyor. 2025 yılına kadar ise küresel olarak tamamlanması bekleniyor.

Şirket Salı günü planını açıklarken, "Oyuncaklarımızı yenilenebilir, geri dönüştürülmüş veya sertifikalı malzemelerden yapmak, Happy Meal oyuncaklarında fosil yakıt bazlı plastikte (2018'e kıyasla) yaklaşık yüzde 90 azalma ile sonuçlanacak" dedi. Şirket, değişikliğin faydalarının, bir yıl boyunca 650 binden fazla kişinin plastik kullanmamasına eşdeğer olacağını söyledi.

McDonald's, 40 yılı aşkın bir süredir çocuklara Happy Meals sunuyor ve bu özel çanta ve kutuların birçoğunda plastik bir biblo veya aksiyon figürü var. Ancak bu yılın başlarında Fransa'daki restoranlarında plastik oyuncakları, ticaret kartları ve renklendirme desenleri gibi kağıt bazlı ürünler lehine kaldırdı.

Burger zinciri, hedeflerine ulaşmak için oyuncaklarını üretmek için daha yenilenebilir, geri dönüştürülmüş veya sertifikalı malzemelere yönelecek. Zaman içinde şirket, kullandığı fosil yakıt bazlı plastik miktarını yüzde 90 oranında azaltacağını tahmin ediyor.

Bunların yanı sıra marka, sürdürülebilirlik çabasında sadece malzemelerle çizgiyi çizmiyor. Ayrıca oyuncakları yeniden icat etmek için tedarikçiler, oyun uzmanları, mühendisler ve ailelerle birlikte çalışıyor. Çocuklara yönelik hediyelerin yanı sıra, özelleştirilebilir figürler ve kendin yap inşaat koleksiyonları gibi yetişkinler için oyuncaklar da olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=paNpakqNvQg

McDonald's Sürdürülebilirlik Baş Sorumlusu Jenny McColloch, şunları söyledi:

"Gelecek nesil müşterilerimiz, gezegeni korumaya ve işimizi daha sürdürülebilir kılmak için neler yapabileceğimize derinden önem veriyor. Happy Meal gibi sevilen simgelerin dönüştürülmesi de dahil olmak üzere, daha büyük etki yaratabileceğimiz yerleri her zaman araştırıyoruz."

“Oyuncaklarımız için bu geçişle birlikte, daha sürdürülebilir, yenilikçi tasarımlar sunmak ve geri dönüştürülmüş malzemelere olan talebi artırmaya yardımcı olmak, McDonald's topluluklarını ve ötesini gelecek nesiller için gülümsetmek için tedarikçiler, aileler ve oyun uzmanları ve mühendisleriyle yakın çalışıyoruz. ”

McDonald's, ambalajın şirketin en büyük değişim şanslarından biri olduğunu belirterek, ambalaj ve plastik atıklar doğru bir şekilde geri kazanılmadığında veya geri dönüştürülmediğinde, gezegenimiz üzerinde olumsuz bir etki yaratarak çöp ve kirlilik yaratabileceğini kabul etti. Tepsiler ve oyuncaklar için geri dönüştürülmüş plastik kullanarak şirket, bu malzemeleri çöplüklerden ve potansiyel kirlilik kaynaklarından uzaklaştırmanın yanı sıra geri dönüştürülmüş plastik talebini artıracağını söyledi.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir