Logolar 5 Yaşındaki Biri İçin Ne İfade Ediyor Olabilir ?

 

Bugün yaklaşık 6 ay öncesine ait, ilgimi çeken iki çalışmayla karşılaştım. Tasarımcı Adam Ladd 5 yaşındaki kızı üzerinde, logoların ona ne ifade ettiği üzerine bir çalışma yapıyor. Çocuk olduğunuzu ve babanızın size logoları göstererek bunların nelere ait olabileceğini sorduğunu düşünün. 5 yaşındaki bir kız üzerinde logoların yarattığı izlenim gerçekten şaşırtıcı. Apple, Disney, Starbucks. BP, Mc Donald's, Mercedes ve Nike 5 yaşındaki biri için bir logodan daha fazla anlam ifade ederken, videonun en komik kısmı ise kızın Greyhound, Jaguar ve Puma'ya çita-çita-çita diyip geçmesi .

httpv://www.youtube.com/watch?v=N4t3-__3MA0

Adam Ladd'in kızıyla yaptığı bir diğer ilgi çekici çalışma ise şöyle, bu sefer kızına şimdiye kadar pek fazla görmediği logoları 5 saniyeliğine gösteriyor ve ondan bu logoları tekrar çizmesini istiyor. Bu çalışmanın amacı elbette hangi logoların daha çok akılda kalıp, kızının hangi logolarda neye odaklandığını bulmak.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nB8vc-xtWsQ

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir