Leica, 10 Yıl Aradan Sonra İlk Küresel Kampanyasını Yayınladı

Fotoğraflar; her şeyi anlamamıza yardımcı olarak çevremizdeki dünyayı belgelemede önemli bir rol oynar. Fotoğraflar; zevki, üzüntüyü, öfkeyi ve korkuyu yakalayarak en eğlenceli, absürt ve unutulmaz anlarımızın kaydını tutar. 150 yıllık Alman kamera markası Leica da fotoğrafın hayatımızdaki yerini ön plana çıkaran on yıl içindeki ilk küresel reklam kampanyasıyla "dünyanın güzelliğini ve şiirini belgelemek" için görüntülerin gücüne saygı gösteriyor ve tarihin önemli anlarını yakalıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=tjuQ3fuGD2Q&feature=emb_logo

Leica kameralarını kullananlara ışık tutan bir kampanya oluşturmak için TBWA Paris ile işbirliği yapan Leica, "Dünya Şahitleri Hak Ediyor" başlıklı basılı ve çevrimiçi kampanyası ile, fotoğrafları tarihin birer tanığı olarak gözler önüne seriyor.

Marka kamera fotoğrafçılığını, düzenlenmiş ve editlenmiş akıllı telefon kültürünün fotoğraflarına bir başkaldırı olarak konumlandırıyor.

Dünya çapında 15 ülkede yayınlanan kampanya, çok dikkat çeken 6 fotoğraftan ve  fotoğrafın gücünü onurlandıran Amerikalı fotoğrafçı Joel Meyerowitz tarafından anlatılan kısa bir videodan oluşuyor. Videoda 24 tane daha öne çıkan fotoğrafa da yer veriliyor. Kampanya, benzersiz görünümleriyle tarihin önemli anlarını veya küçük samimi hikayeleri yakalamayı başaran fotoğrafçıların bağlılığını kutluyor.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir