İnsanlara Zorla Reklam İzletmek İçin Göz Takibi Teknolojisi Kullanan Girişim

  • PreShow isimli girişim sunduğu mobil uygulama aracılığıyla, başka yöne bakmadığınızdan emin olmak için göz takibi teknolojisini kullanan 15 ila 20 dakika arasındaki reklamları izlediğiniz takdirde, ücretsiz sinema bileti kazanmanıza imkan tanıyor.
  • Kullanıcıların sinema biletlerini kazanmak için bakışlarını sürekli olarak ekranda tutmaları ve reklamların tamamı boyunca ekrana bakmaları gerekiyor.
  • Kullanıcının ekrandan başka bir yere bakması ya da telefonu bir kenara bırakması gibi durumlarda ise ekranda kırmızı bir kenarlık beliriyor ve kullanıcı yeniden izlemeye başlayıncaya kadar reklamlar duraklatılıyor.
  • İlgili Yazı: "Kitap Okumuyorum, Çünkü Vaktim Yok" Bahanesini Ortadan Kaldıran Girişim

Aynı Sinemia gibi abonelik sistemiyle kullanıcılarına sinemaya giriş hakkı tanıyan MoviePass'in kurucu ortaklarından biri olan Stacy Spikes, PreShow isimli yeni bir girişim başlattı ve bu girişim şirketinin son derece sıra dışı bir iş modeli bulunuyor. Futurism'in paylaştığı habere göre, şirketin yeni mobil uygulaması, başka yöne bakmadığınızdan emin olmak için göz takibi teknolojisini kullanan 15 ila 20 dakika arasındaki reklamları izlediğiniz takdirde, ücretsiz sinema bileti kazanmanıza imkan tanıyor.

https://pazarlamasyon.com/partnerinizi-sekse-ikna-etmek-icin-reklamlarla-beynini-yikamayi-vadeden-girisim/

Birkaç saniye sonra atlanabilen ya da üçüncü taraf bir uzantı aracılığıyla engellenebilen YouTube reklamlarının aksine, PreShow, kullanıcıların uygulama içerisindeki tüm reklamları çok dikkatli bir şekilde izlemelerini istiyor. Engadget'in belirttiğine göre, herhangi bir kişinin bu uygulamayı kullanmak için Apple'ın FaceID'sini kullanarak oturum açması gerekiyor. Daha sonra ise mobil uygulama, kullanıcının reklamları izlediğinden emin olmak için göz takibi teknolojisi aracılığıyla kullanıcıyı izliyor.

Kullanıcıların sinema biletlerini kazanmak için bakışlarını sürekli olarak ekranda tutmaları ve reklamların tamamı boyunca ekrana bakmaları gerekiyor. Kullanıcının ekrandan başka bir yere bakması ya da telefonu bir kenara bırakması gibi durumlarda ise ekranda kırmızı bir kenarlık beliriyor ve kullanıcı yeniden izlemeye başlayıncaya kadar reklamlar duraklatılıyor.

https://pazarlamasyon.com/genclesme-vaadiyle-yasli-insanlara-genc-kani-satan-girisim/

Engadget'in paylaştığı bilgiye göre, PreShow'un kurucusu Stacy Spikes, insanları reklam izlemeye zorlayan bu teknolojiyi PreShow’un dışındaki herhangi bir yerde lisanslanmayı planlamadığını ifade etti. Bununla birlikte bu ilginç uygulama, şu anda Kickstarter aracılığıyla kendine destekçiler arıyor. İnsanları yaklaşık olarak bir televizyon dizisi bölümü uzunluğunda reklamlar izlemeye zorlayan bu tuhaf uygulamanın, kullanıma sunulduktan sonra yalnızca aylık abonelik yoluyla kullanılabilir olması mümkün gibi görünüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir