İngiltere'de Bir Süt Markasının Gizli Mesaj İçeren Billboard Afişi

İngiltere'de bir süt markası olan Rebel Kitchen, yaptığı açık hava kampanyasıyla konuşuluyor. İlk bakışta, vegan bir yaşam tarzını takip etmeye teşvik eden, İngiltere merkezli bir kuruluş olan Veganuary için bitki bazlı ürünleri tanıtıyor gibi görünüyor fakat gerçek sonradan ortaya çıkıyor.

Billboardlarda, geçtiğimiz günlerde ABD'de yaşanan kaosun mimarı olarak hedef gösterilen, ABD Başkanı Trump'a hakaret mesajları içeriyor. Örneğin bir afişte, "For Coffee, Rebel Mylk Trumps Dairy" sözü yazıyor. Baktığımız zaman, kahve içmek için süt yerine Rebel Mylk markasını tercih etmemizin daha iyi olacağından bahsediliyor fakat bazı harfler ortadan kalkınca verilmek istenen mesajın aslında daha farklı olduğunu anlıyoruz.

Tabii ki bu mesajlarla direkt olarak karşı karşıya kalınmıyor. Mesajlar kitleye, Instagram da dahil olmak üzere, diğer platformlarda sosyal ve PR kampanyası aracılığıyla "gizli mesajları" görmeye yönlendirilecek.

Markanın yaptığı bir açıklamaya göre daha önce böyle bir kampanya yapılmış fakat vermek istenilen mesajlar siyasi bir gönderme taşımıyordu. ABD'de yaşanan olaylar sonrasında marka, Başkan Trump'ın eylemlerine karşı bir tavır almak istediğini belirtti. Markanın kurucu ortak ve işletme sahibi Ben Arbib yaptığı açıklamada, "Bir amacı olan isyancıyız, bu yüzden risk alıyoruz ve bunu olduğu gibi söylemekten asla çekinmiyoruz" dedi.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir