IKEA, plastiği ürün ambalajlarından çıkarmayı hedefliyor

IKEA, ürünlerini plastik içermeyen ambalajlarda satışa sunmaya hazırlanıyor.

IKEA, 2028 yılına kadar tüm ambalajları yüzde 100 plastiksiz hale getirmeyi hedefleyerek atık plastiği ortadan kaldırmanın yollarını araştırıyor. Gıda güvenliği ve gıda israfını önlemek için kullanılması gereken bazı gıda ürünleri hariç, 2028 yılına kadar IKEA'nın tamamen küresel bir şirket haline gelme hedefinin bir parçası olarak, tüm yeni IKEA ürünlerini plastik içermeyen ambalajlarda paketleyecek.

https://pazarlamasyon.com/ikeanin-sesi-emen-perdesi-gunnlaug/

Şirket farklı malzemeleri araştırıyor olsa da IKEA'nın ambalaj inovasyon lideri Maja Kjellberg, Fast Company'ye yaptığı açıklamada, "Öngörülebilir bir şekilde IKEA, pratik ve yenilenebilir olduğu kanıtlandığından ambalaj malzemesi olarak kağıt kullanmaya devam edecek. Ancak kendimizi kağıtla sınırlamıyoruz. İleride farklı malzemeler kullanmak istiyoruz."açıklamasında bulundu. Aynı zamanda IKEA, yenilikçi alternatifler sunan yeni girişimler üzerinde çalışıyor. Şirket bu amaçla kumaş atıkları ambalaj oluşturmak için yeniden kullanmaya başladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir