Dünyayı Değiştirmek İçin Doğdular

httpv://www.youtube.com/watch?v=4-TRErxV8hE

Onlardan alıntı yapabilirsiniz, onlara katılmayabilirsiniz, onları yüceltebilir ya da kötüleyebilirsiniz. Yapamayacağınız tek şey onları görmezden gelmektir, çünkü onlar bir şeyleri değiştirdiler. Onlar insan ırkını ileriye taşıdılar. . . )

Elbette her markanın var olma sebebi para kazanmak, ancak öyle markalar var ki para kazanmanın yanında hatta ötesinde insanoğlunu bir adım daha ileriye taşıyan, getirmiş olduğu inovasyonlarla günlük yaşamı değiştiren, insanların arasındaki bağları kuvvetlendiren. Google gibi Apple gibi Facebook gibi.

Bu yazıyı yazma nedenim Google'ın yeni servisi olan Kültür Enstitüsü ( Google Cultural Institute ) Tek amaçları; kar amacı gütmeden, kendi söylemleriyle var olan kültür mirasını online ortama taşıyarak muhafaza etmek ve tüm dünyayla paylaşmak. Geçtiğimiz yüzyıla ait, dünya tarihinde yer etmiş Auschwitz Nazi toplama kampında yaşanan Edek & Mala'nın aşk hikayesinden 6 Haziran 1944'te yaşanan Normandiya çıkarmasına yani bir anlamda 2'nci Dünya Savaşı'nın bitişini ve Avrupa'nın Hitler rejiminden kurtuluşunu sembolize eden D-Day'e ( Deliverance Day ) kadar 42 olayı, o dönemlere ait belgeler, kanıtlar ve fotoğraflarla anlatmak. Kullanışlı ve dikkat çekici bir arayüze sahip olan servis, Google'ın diğer kar amacı gütmeyen  Google OceanGoogle Art Project  gibi diğer servislerinin arasına eklendi.

httpv://www.youtube.com/watch?v=dSKATUciBEE

Dünya'nın hedefi sadece para kazanmak olmayan "Mezarlıktaki en zengin adam olmak bana bir şey ifade etmiyor. Gece yatağıma girip “bu gün mükemmel bir şey yaptım” demek benim için daha önemli." diyebilen Steve Jobs'lara, kaza yapmadan 482,000 km yol gidebilen aracı üreten Google'lara ihtiyacı var. Dünya bu şirketlerin yarattığı değerlerle elbette daha anlamlı.

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir