Donald Trump'tan, Twitter, Facebook ve Google’a dava

ABD eski Başkanı Donald Trump, kendisine uygulanan sansür nedeniyle Twitter, Facebook, Google ve bu şirketlerin CEO'larına dava açmaya hazırlanıyor. Trump'ın sosyal medya hesapları Amerikan Kongre Binası'na yapılan baskından sonra kapatılmıştı.

New Jersey golf kulübünde bir basın toplantısı düzenleyen Donald Trump, sosyal medya hesaplarını kapatan şirketlere ve CEO'ları Mark Zuckerberg, Jack Dorsey ve Sundar Pichai’ya dava açacağını açıkladı. Trump, "Davamız, bu sansürün yasa dışı olduğunu, anayasaya aykırı olduğunu ve tamamen Amerikan karşıtı olduğunu kanıtlayacaktır. Yasağın sona ermesini, susturmanın durdurulmasını ve çok iyi bildiğiniz kara listeye, sürgüne ve iptale son verilmesini talep ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Destekçilerinin 6 Ocak 2021 tarihinde ABD Kongresi’ni basmasının ve olaylarda biri polis 5 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından kamu güvenliği endişeleri nedeniyle Facebook ve Twitter, Trump’ın hesaplarını askıya almıştı. İki şirket de Trump’ın yorumlarının daha fazla şiddeti teşvik etmesinden kaygı duyduklarını bildirmişti.

Facebook, Google ve Twitter ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir