Diesel, Corona Virüsü Engelleyen Özel Denim Tasarladı

İtalyan perakende giyim firması Diesel, Covid-19 ve diğer virüsleri engelleyebileceğini iddia ettiği yeni bir denim piyasaya sürüyor.

Jeans markası, kıyafet parçalarına ViralOff adlı işlemi uygulamak için İsveçli kimya firması Polygiene ile ortaklık kurdu. Şirketler, buldukları çözümün malzeme üzerindeki viral aktivitenin % 99'unu iki saat içinde devre dışı bırakabileceğini iddia ediyor.

Kıyafetlerin vücut kokusuna direnmesine yardımcı olan kimyasal bir tedavi yöntemi olarak bilinen polierji, ilk olarak 2000'lerin başlarındaki SARS salgını sırasında antiviral teknoloji geliştirilmesinde büyük rol oynamıştı. Giysilerin üretiminin son aşamalarında uygulanan madde, virüsdeki anahtar proteinlerle etkileşime girerek, tekstil liflerine yapışmasını engelliyor.

Diesel, bu kimyasal tedaviyi şimdilik satışa sunulmayan giyim ürünlerini üzerinde uyguluyor ve gelecekte daha fazla ürüne uygulayarak satışa sunmayı planlıyor.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir