Burger King'den Sürdürülebilirliğe Odaklanan Menü

Sürdürülebilirlik çalışmalarına fast food devi Burger King de katılarak yeni kampanyasıyla metan emisyonu daha düşük etten üretilmiş Whopper’lar sunuyor.

Hayvanlar sindirimlerinin bir yan etkisi olarak metan gazı salınımı yapıyor ve artan metan emisyonu atmosferi olumsuz yönde etkiliyor. Hatta Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Grubun'a göre sera gazı emisyonlarının yaklaşık yüzde 14,5’i hayvancılığın sonucunda ortaya çıkıyor. Burger King de Reduced Methane Whopper menüleri ile hayvanların yaymış olduğu metan gazlarına odaklanıyor.

Yapılan araştırmalar ineklerin günlük öğünlerine 100 gram limon otu yaprağı eklenmesinin hayvanların karbon emisyonlarında yüzde 33’e varan azalma yaratacağını söylüyor ve bu detay Burger King’in yeni kampanyasında anlatılmak istenen temel noktayı oluşturuyor. Reduced Methane Whopper menüsü ile gezegen için daha iyi et mottosunu benimseyen Burger King özel bir diyetle yetiştirilen ineklerin etinden yapılacak Whopper’lar sunmaya başlıyor.

Burger King metan gazı emisyonunu azaltmayı hedefleyen Reduced Methane Whopper menülerini şimdilik sadece beş noktada satışa sunuyor. Fast food zinciri önümüzdeki günlerde Los Angeles, Portland, Austin, Miami ve New York’ta bu yeni hamburgerlerini sunmayı planlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=x6xDv8RX87A&feature=emb_logo
IKEA, kasırgadan hasar görmüş 3 bin dönümden fazla araziyi ağaçlandırıyor

INGKA grup ile gerçekleştirilen projede tam olarak 3 bin 264 dönümlük arazi satın alındı.

Bunlar İlginizi Çekebilir