Burger King, McDonald's'ın Almanya'daki 50. yıldönümünü gönderme yaparak kutladı

Burger King, en büyük rakibi McDonald's'ın Almanya'daki 50. yıldönümünü kutladı.

Fast food devlerinden Burger King ve McDonalds'ın aralarındaki rekabeti bilmeyen yoktur. Üstelik bazı dönemlerde hazırladıkları reklam kampanyalarıyla da bu rekabeti pekiştiriyorlar. Şimdi ise Burger King, McDonald's'ı kızdıracak yeni bir kampanya hazırladı.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingin-yeniden-acilmasina-ozel-mcdonalds-gondermeli-reklam-afisleri/

Yaratıcı reklamı ajansı INGO Hamburg'un tarafından hazırlanan kampanyada Burger King, McDonald's'ın Almanya'daki 50. yıldönümünü kutlamak için Münih'te bulunan reklam panosuna "Her Kralın Bir Palyaçoya İhtiyacı Var"  anlamına gelen sloganla, orta çağ sanat eserlerinde yer alan kralları ve saray soytarılarını tasvir etti. Tabii ki bu tasvirler, Burger King'in kral maskotu ve McDonald's'ın palyaço maskotuyla yapıldı.

Mesaj aynı zamanda Almanya'da yer alan ilk McDonald's'ın restoranının önüne çekilen Burger King kamyonetiyle de iletildi. Kampanya, Burger King'in sosyal medya hesaplarında da paylaşıldı.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir