Burger King, Bitmemiş Bir Reklam Yayımladı


Sürekli olarak kendine has reklam kampanyalarıyla karşımıza çıkan fast food restoran devi Burger King, yine öyle bir kampanyayı hayata geçirdi. Design Taxi'nin paylaştığı habere göre, fast food restoran zinciri, geçtiğimiz günlerde Belçika'da bitmemiş bir reklam afişi yayımladı ve hayranlarından bu reklam üzerinde iyileştirmeler yapmalarını rica etti.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-ikonik-hamburgeri-whopperi-buyuttugunu-duyurdu/

Burger King Belçika, tüm çabasını 4,95 euro'ya satışa sunduğu King menüsünü mümkün olduğu kadar uygun maliyetli hale getirmek için gösterdiğini ve bu nedenle reklam kampanyasına yeteri kadar özen gösteremediğini ifade etti. Hatta bu durum, reklam kampanyası için hazırlanan görselde yer verilen "Fiyat üzerinde çok çalıştık, reklam üzerinde değil." şeklindeki açıklamayla belirtildi. Bu tamamlanmamış reklam yayımlama fikri, "Buzzman" adlı kreatif ajanstan geldi.

Ortaya çıkan reklam afişi, bitmemiş bir görsel çalışmanın ekran görüntüsü gibi görünüyor. Öyle ki, reklam afişinde yer alan ürün fotoğraflarının etrafındaki çerçeveler ve metin kutuları bile kaldırılmamış ve ürün fotoğrafları gelişigüzel yerleştirilmiş. Buna rağmen fast food restoran zinciri, etkileyici bir grafiğin önemini de kabul etti. Bu nedenle "Block Berthold" yazı tipleri de dahil olmak üzere tasarım dosyalarının yer aldığı klasörü paylaştı ve insanlardan bu tasarım dosyalarını kullanarak daha iyi bir reklam hazırlamalarını rica etti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir