Bu Sürdürülebilir Vegan Ayakkabılar Geri Dönüştürülmüş Baloncuklu Naylondan Üretildi

Günümüzde markalar satış yapmaktan öte markaya değer katma üzerine odaklanmış durumdalar. İnsanların çevreye karşı bilincinin artması sebebiyle de yemeden giyime kadar hayatlarının her noktasında çevreye karşı sorumluluklarını artırdılar.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingden-cevre-dostu-surdurulebilir-ambalajlar/

Markalar da gerek müşterilerin bu tutumuna karşı gerekse çevreye verilen zararın en aza indirilmesi amacıyla ürünlerinde çevreye duyarlı önlemler almaya başladı. Alman üst düzey sürdürülebilir spor ayakkabı markası nat-2 de geri dönüştürülmüş plastik baloncuklu naylonlardan ürettiği ayakkabıları ile bu bilince destek veriyor.

Marka, balonlu naylondan yapılmış vegan spor ayakkabıları tasarlamak için ise İsrailli tekstil mucidi Remeant ile iş birliği yaptı. Denizleri kirleten ve çöpe atılan baloncuklu ambalajları sürdürülebilir bir ayakkabıya dönüştüren marka, %100 vegan ve farklı dokuları bulunmakta. Su geçirmez vegan ayakkabılar, bioceramic ipilkten yapılmış olmasının yanı sıra antibakteriyel ve iklim düzenleyici özelliklere sahip.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir