Amazon, aşı yaptıran çalışanları için piyango dağıtacağını duyurdu

Amazon, aşı yaptıran çalışanları için 2 milyon dolarlık bir piyango dağıtacağını duyurdu.

Amazon'un piyango çekilişi, ön saflarda çalışanların tümüne açık olacak. Bloomberg’in haberine göre; Amazon, ABD aşı olmayan çalışanlarını teşvik etmek için 2 milyon dolar değerinde ödülü piyango ile dağıtacak. Şirket düzenlenen “Max Your Vax” isimli piyango ile iki kişiye 500.000 dolar, altı kişiye 100.000 dolar, beş araç ve beş tatil paketi dahil olmak üzere toplam 18 ödül dağıtıyor.

Dünya genelinde delta varyantının  artması ve şirketlerin daha temkinli bir yaklaşım benimsemişti. Amazon da konuyla ilgili olarak depo çalışanlarına yeniden maske zorunluluğu getirdi.

Amazon sözcüsü Kelly Nantel'nin yaptığı açıklamada: “Ön saflardaki çalışanlarımızı ve topluluklarımızı COVID-19’dan korumanın en iyi yolunun aşılardan geçtiğine kuvvetle inanıyoruz. Çalışanlarımız için aşılanmayı olabildiğince kolaylaştırmak için 1100’den fazla yerde aşılama etkinliğine ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir