Amazon, Boeing'i Geride Bıraktı

E-ticaret devi Amazon, pandeminin tetiklediği bir yıllık muazzam büyümenin ardından dünyanın en büyük uçak üreticisi Boeing'i resmen geçerek Washington eyaletinin en büyük işvereni haline geldi.

Amazon, salgının ortasında hızla artan talep sayesinde karlı bir 2020 geçirdi. Her zamankinden daha fazla insanın evde kalması ve çevrimiçi alışverişin artması, Amazon hisselerinin artmasına yol açtı. Salgın dönemindeki artan ticaretle başa çıkabilmek için Amazon pek çok çalışan işe aldı. Hatta bu durum şirketin 'tarihteki herhangi bir şirket tarafından barış dönemindeki en büyük iş gücü artışı' olarak adlandırıldı.

https://pazarlamasyon.com/dunyanin-en-degerli-markasi-amazon-oldu/

Pandemi nedeniyle Amazon, Mart ayından bu yana beş ayrı işe alım süreci başlattı ve yıl boyunca toplam 400.000 yeni çalışanı bünyesine kattı. Seattle Times'a göre, bünyesine kattığı yeni çalışanların 16.500'den fazlası ise Washington'da bulunuyor. Böylece Washington'da toplam çalışan sayısı 2019 yılında göre %25 artarak 80.000'e ulaştı.

Yine Seattle Times'a göre İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana Washington'un en büyük işvereni olan Boeing ise 2020'yi 58.800 çalışanıyla kapattı ve 2020'nin başından bu yana işgücü anlamında %18'lik küçüldü.

https://pazarlamasyon.com/amazon-drone-ile-teslimat-yapmak-icin-izin-aldi/

Bilindiği üzere Boeing, koronavirüs salgını nedeniyle ağır darbe almıştı. Azalan hava yolculuğu talebi, Boeing müşterilerinin yeni uçak siparişlerini ve uçak teslimatlarını ertelediği anlamına geliyordu ve bu da şirketin ikinci çeyrekte 2,4 milyar dolar kaybetmesine neden olmuştu.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir