Adidas’ın Geri Dönüşüm Kutuları, Plastik Şişeleri Yeni Stan Smith Ayakkabılar İle Değiştiriyor

Adidas, plastik şişeler kullanarak bir çift Stan Smith satın almanıza olanak tanıyan akıllıca bir kampanya için yaratıcı ajans Mojo Süpermarket ile işbirliği yaptı. İkili, eski plastik şişeleri ödeme olarak kabul eden ve karşılığında, kısmen geri dönüştürülmüş şişelerden yapılan yeni sürdürülebilir Stan Smith'ler için indirimler sunan benzersiz bir geri dönüşüm otomatı kampanyası başlattı.

Kampanya, halkı geri dönüştürmeye ve dünyayı savurgan insan ürünlerinden kurtarmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu hareket belki de tüketicilerin boş su şişesini atıp atmamaları konusunda iki kez düşünmelerini sağlayabilir.

Otomatın çalışma şekli ise basit. Önce makineye boş bir plastik şişe yerleştiriliyor ardından otomat daha sonra ödeme olarak yerel Adidas mağazanızın kasasına götürebileceğiniz bir QR kodlu bir barkod sunuyor. Sadece geri dönüştürülebilir plastik şişeler kabul ediliyor. Kampanya, Adidas'ın sürdürülebilir Stan Smith modelinde de görülen çevre dostu ayakkabılar üretme taahhüdünün bir parçası olarak konumlandırılıyor.

Marka daha sürdürülebilir bir dünya hedefiyle yeni Stan Smithleri plastik kaplı polyesterden malzemeden yapacak ve tıpkı bilindik deri görünümüne sahip olacak. Adidas ayrıca bu kampanyayı yılın ilerleyen dönemlerinde dünya çapında daha fazla otomat makinesi piyasaya sürerek sürdürmeyi planlıyor.

 

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir