Son zamanlarda yaptığı atılımlarla adından söz ettiren Yandex, öğrencilerin tercih yaparken üniversiteler hakkında araştırma yapmasını kolaylaştıran Üniversite Tercih Rehberini hizmete soktu.

Üniversite öğrenci adaylarına göre hazırlanan bu rehberde, Türkiye’deki üniversiteler ve bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyor. Üniversite, şehir, bölüm, puan türü ve başarı sırası seçenekleri kullanılarak aranılan bölümlerin geçtiğimiz seneye ait taban-tavan puanı, başarı sırası, kontenjanı gibi bilgilere ulaşılabiliyor.

 

Ayrıca üniversitelere ait özel sayfalarda üniversite hakkında tanıtıcı bilgi, fotoğraf ve iletişim bilgileri gibi bilgiler bulunuyor. Bu da öğrenciler için çoklu mecralardan değil de tek bir mecradan araştırma yapma imkanı zamandan tasarruf olanağı sağlıyor.

 

 

Yandex’in üniversite rehberini hizmete sokması özellikle üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ve tercih sürecinin başlaması ile başlayan karmaşık durumu bir nebzede olsada azaltacaktır. Özelliği daha detaylı incelemek için ; http://uni.yandex.com.tr/

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here