Sosyal iletişim uygulaması WeChat, Türkiye App Store’da Temmuz ayının “En Çok İndirilen Mobil Sosyal Uygulaması” oldu. WeChat’in günlük indirilme oranı yüzde 200 büyürken, günlük aktif kullanıcı sayısının büyüme oranı ise yüzde 400’lere ulaşmış durumda.

WeChat-infographic_TR

Metin, ses ve görüntülü sohbet özelliklerini bir araya getiren WeChat; iOS, Android, Windows Phone ve Symbian olmak üzere dört platformda yer alıyor. Bas konuş tarzı sesli sohbet özelliğiyle arkadaşlarınızla iletişim kurabildiğiniz uygulamanın diğer servislerden ayrılan yanı ise içindeki “Social” sekmesinde yatıyor. Yeni arkadaşlar bulmanıza ve onlarla iletişime geçmenize imkan veren bu sekme ilginç özellikleri de beraberinde getiriyor.

wechat_2

WeChat, yerel içerik ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmanın yanı sıra platformu geliştikçe, topluluğun katılımını da sağlamayı planlıyor. Hatta çok geçmeden kamu ve özel işletmelerde sorunsuz bir şekilde etkileşimde olup iş yapmaya başlayabilir diye de düşünmüyor değilim.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Tencent başkan yardımcısı Poshu Yeung “Her şeyi bir arada sunan bir uygulama olarak, kullanıcıların sosyalleşebileceği ve interaktif özellikleri keyifle kullanabileceği, farklı ihtiyaçlara hizmet eden eşsiz bir ekosistem yaratmayı hedefliyor.” Aynı zamanda reklam yıldızı Messi’nin resmi hesabında olduğu gibi kişiselleştirilmiş iki yönlü kanal aracılığıyla markaların ve ünlülerin hayranları ile doğrudan etkileşime geçmesini sağlayan eşsiz bir platform oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın