Volkswagen I.D. Buzz: Microbus’ın Elektrikli ve Otonom Versiyonu 0

Volkswagen’in meşhur minibüsü Microbus’ı bilmeyen yoktur. İsim olarak bilmeseniz bile, görünümünden (yukarıdaki fotoğrafta soldaki araç) bu aracı tanımamanız çok düşük bir ihtimal. Bu minibüsün eski modellerinin oldukça nostaljik bir havası vardır. Eski diyorum, çünkü Volkswagen yıllar içinde Microbus’ın yeni modellerini tanıttı. Ünlü otomobil üreticisi, şimdi de Microbus’ın modern versiyonu olarak nitelendirilen yeni konsept minibüsünü geçtiğimiz günlerde Detroit’te gerçekleşen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

Volkswagen Microbus’ın yerini almasını planladığı bu konsept minibüsün adı Volkswagen I.D. Buzz. Volkswagen’in geçtiğimiz ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtmış olduğu elektrikli konsept araç I.D.’nin serisinden olan bu minibüs, yakın geleceğin gereksinimlerine uygun bir şekilde geliştirilmiş. Bu anlamda, aracın en dikkat çeken iki özelliği, elektrikli ve otonom sürüş özelliğine sahip olması. Minibüsün otonom sürüş özelliği devreye girdiğinde, direksiyon ön panelin içine doğru çekiliyor ve sürücü koltuğu 180 dereceye kadar döndürülebiliyor.

Volkswagen I.D. Buzz’ın sahip olduğu birleşik şarj sistemi (Combined Charging System) sayesinde, bataryasının yaklaşık olarak %80’i 30 dakikada şarj edilebiliyor ve minibüs, tamamen dolu şarjla 435 km yol katedebiliyor. Volkswagen I.D. Buzz, biri önde biri arkada bulunan iki adet elektrik motoruna sahip ve bu iki motor 369 beygir gücü üretebiliyor. Maksimum hızı saatte 160 km olan aracın 0’dan 100 km’ye yaklaşık olarak 5 saniyede çıkabilmesi de dikkatleri çeken bir başka unsur. 8 kişi taşıyabilen minibüsün, iki bagaj bölümü bulunuyor. Aracın içindeki koltukların döndürülebilmesi, katlanabilmesi, hatta masaya dönüştürülebilmesi aracın iç kısmının son derece kullanışlı olmasını sağlıyor.

I.D. Buzz’ın içi kısmına aşağıdaki 360 derece videodan göz atabilirsiniz.

Ayrıca aracın detaylı fotoğraflarına aşağıdaki galeriden göz atabilirsiniz.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

WhatsApp’a 3 Yeni Özellik Geliyor! 0

En çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, geçtiğimiz ay kullanıcılarının dört gözle beklediği ‘mesaj silme’ özelliğini duyurmuştu. Bugünlerde ise WhatsApp yeni özellikler ile güncellenmeye ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. İşte Whatsapp’a gelen güncellemelerin detayları.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp, grup sohbetlerinde sesli arama, dinamik saat çıkartmaları ve metinle emoji arama özelliklerini getiriyor. Bilindiği gibi toplantı, buluşma vb. gibi olaylarda WhatsApp grup üzerinden mesajlaşılabilse de sesli görüşme gerçekleştiremiyorduk. WhatsApp geliştirme ekibi de bu durumun farkına varmış olacak ki uygulama üzerinde çalışmalara başlamış. Son derece kullanışlı ve profesyonel açıdan işe yarayacak bir özelliğin yakın zamanda kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Dinamik saat çıkartmaları da ekleniyor

Instagram Story çıkartmalarında bulunan dinamik saat çıkartmaları şimdi de WhatsApp’a geliyor. Whatsapp üzerinden durum olarak ya da bir arkadaşınızla konuşurken gönderdiğiniz fotoğrafa çıkartma olarak ekleyebiliyorsunuz.

Emojileri yazarak bulabileceksiniz

Günümüzde emojilerin kullanımında ciddi oranda bir artış bulunuyor. Bu kullanım çokluğundan dolayı da her gün yeni bir emoji hayatımıza dahil oluyor. Bir süre sonra haliyle aradığımız emojiyi bulmakta zorluk çekiyoruz. İşte WhatsApp ekibi yine kullanıcılarını düşünmüş olacak ki isim yazarak emoji bulma özelliğini geliştiriyorlar. Bu sayede bir emojiyi aramak yerine metin kısmına ‘:’ işaretini koyarak ismini yazmanız yeterli olacak.

Atina.io: Girişimlere Özel Kişiselleştirebilir Proje ve Ekip Yönetimi Aracı 0

Türkiye’den çıkan ve global alanda büyümeyi hedefleyen girişimler arasına hızlı bir giriş yapan Atina.io birkaç aydır içinde olduğu Alpha sürecinden bu hafta itibariyle çıktı.

Girişimler ve ekipler için proje yönetimini kolaylaştırmayı ve verimli bir hale getirmeyi hedefleyen Atina.io, Alptekin Can ve Enez Uz‘un kurucu ortaklığıyla yola başlamış, şu anda ise beş kişilik bir ekiple hayatına devam ediyor. Ayrıca projenin geçtiğimiz bir ay içerisinde hem Türkiye hem de ABD‘den 250‘yi aşkın kullanıcıya ulaştığını da belirtmek gerekiyor.

Atina.io, Alpha sürecinde oldukça yoğun bir şekilde hizmet sunarak 100’den fazla projenin tamamlanmasına yardımcı olurken 2.000’den fazla görev de sistem üzerinden başarıyla gerçekleştirilmiş.

Özelleştirebilir projelere ek olarak birçok farklı görev şablonuna da sistem üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Örnek vermek gerekirse; satış süreçlerini izleme, takım görevleri oluşturma, durum güncellemeleri, proje planlama, işe alım süreçlerinin takibi ve içerik takvimi gibi birçok görev Atina.io üzerinde kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Birçok güçlü rakibin olduğu bir alanda kendini göstermeye çalışan ve bu konuda önemli adımlar atan Türk girişimi Atina, kullanıcı dostu arayüzü ve özelleştirilebilir süreç odaklı kullanımı ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Ayrıca bir yıl içerisinde 10.000 aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen projenin İTÜ Çekirdek sahnesinde de yoluna başarıyla devam ettiğini de belirtelim.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link