Birçok büyük teknoloji üreticisi, geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen basın konferanslarıyla başlayan Mobile World Congress 2017’de yerini aldı. Tabii etkinlikte Turkcell ve General Mobile gibi Türkiye’yi temsil eden markalar da var. Sonu günü içerisinde olduğumuz Mobile World Congress 2017’de ülkemizi temsil eden markalardan biri de Vestel.

Etkinlikte yeni telefonu Venüs Z10’u tanıtan yerli şirket, ilginç bir rekorun altına da imzasını attı. Vestel, 504 adet Venüs V3 5570 model telefonu bir araya getirerek dünyanın en büyük akıllı telefon duvarını oluşturdu. Vestel’in meydana getirdiği bu duvar, 3,6 metre genişliğinde ve1,9 metre yüksekliğindeydi. Bu duvar, 504 telefonun ekranına yansıtılan görüntülerin birleşimiyle tek bir görüntünün elde edilmesini sağlıyor.

Etkinlikte hazır bulunan Guinness jürisi ise Vestel standını ziyaret ederek bu rekoru onayladı. Böylece yerli şirket, Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Bundan önceki rekor, 400 telefonla oluşturulan bir telefon duvarına aitti.

Bir Cevap Yazın