UPS, En Çok Tesla Semi Sipariş Eden Firmalar Listesinin Zirvesine Yerleşti

Tesla, kasım ayının sonunda düzenlediği bir etkinlikle yeni elektrikli tırı Tesla Semi’yi tanıttı ve ardından şirketler, adeta Tesla Semi için ön sipariş verme yarışına girdiler. Aralarında büyük şirketlerin de yer aldığı birçok şirket, Tesla Semi siparişi verirken lansmanın üstünden sadece birkaç gün geçtikten sonra Anheuser-Busch isimli ABD merkezli şirket, 40 adet Tesla Semi sipariş ederek en yüksek sayıdaki siparişi gerçekleştirdi. Aradan uzun bir süre geçmeden, dünyanın en büyük içecek üreticilerinden biri olan PepsiCo, 100 adet Tesla Semi siparişi verereken çok Tesla Semi sipariş eden firma” ünvanını Anheuser-Busch’tan aldı.

Aradan geçen süre zarfında irili ufaklı birçok şirket Tesla Semi siparişi verirken PepsiCo‘nun ön siparişinden daha büyük bir ön sipariş verilip verilmeyeceği ve verildiği takdirde, böyle bir hamlenin hangi firma tarafından yapılacağı merak konusuydu. Ve PepsiCo’nun ön siparişinin üzerinden çok fazla bir süre geçmeden bu soru cevabını buldu. İngiltere merkezli haber ajansı Reuters’ın yaptığı habere göre dünyanın en büyük ve en köklü lojistik firmalarından biri olan UPS, birkaç gün önce 125 adet Tesla Semi sipariş ederek Tesla Semi sipariş eden firmalar listesinin zirvesine yerleşen yeni isim oldu.

Bu siparişin teslim edilmesiyle birlikte, UPS’in alternatif yakıtlarla çalışan araçlardan oluşan filosu biraz daha genişlemiş olacak. Halihazırda UPS’in araç filosunda elektrik, doğal gaz ve propan gazı ile çalışan araçlar bulunuyor. Şirketten Reuters’a yapılan açıklamaya göre bu Tesla Semi siparişi, şirketin hangi araçların daha efektif olduğunu belirlemesine yardımcı olacak.

Bu arada Tesla Motors CEO’su Elon Musk, UPS’in bu ön siparişinin ardından, Reuters’ın siparişle ilgili yayımladığı haberi paylaşarak UPS’e teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

UPS ve PepsiCo haricinde, şu anda Tesla Semi sipariş eden bilindik şirketler arasında perakende devi Walmart ve aynı UPS gibi dünyanın en büyük lojistik firmalarından biri olan DHL yer alıyor. Paylaşılan bilgilere göre Walmart 15 adet, DHL ise 10 adet Tesla Semi sipariş etmiş.

Bunları yanı sıra Business Insider, son birkaç güne kadar Tesla Semi sipariş eden tüm firmaların bir listesini yapmış. Şimdi bu listede yer alan firmalara ve Tesla’nın yeni elektrikli tırından kaç adet sipariş ettiklerine birlikte göz atalım:

 • UPS – 125
 • PepsiCo – 100
 • Sysco – 50
 • Anheuser-Busch – 40
 • Loblaw – 25
 • Walmart – 15
 • DHL – 10
 • Meijer – 4
 • JK Moving – 4
 • Mecca & Son Trucking – 1
 • Girteka Logictics – 1
 • Best Transportation – 1
 • Fortigo Freight Services – 1
 • Fercam – 1
 • Flexport – 1
 • Ryder – Bilinmiyor
 • J.B. Hunt – Bilinmiyor

Tesla Semi siparişi, firmalar arasında adeta bir yarışa döndü ve görünen o ki, bu yarış Tesla’nın oldukça işine geliyor. Zira her büyük firmadan gelen Tesla Semi siparişiyle birlikte, Tesla’nın prestiji de artıyor ve bu durum, şirketin hisse değerlerine olumlu olarak yansıyor. Bir örnek vermek gerekirse PepsiCo’nun 100 adet Tesla Semi sipariş etmesinin ardından Tesla’nın hisse değerleri %2,28 oranında artmıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Google, Fast Food Restoranları Aracılığıyla Yol Tarifi Yapıyor

Bilmediğiniz bir yere gittiğinizde adres bulmak bir soruna dönüşebilir. Gerçi artık Google Haritalar vb. uygulamalar sayesinde her telefon bir navigasyon cihazı görüyor ve bu imkandan yararlandığınız takdirde, herhangi birine adres sormak bile zorunda kalmıyorsunuz. Ancak Google adres bulmayı daha da kolaylaştırmak için ilginç bir yöntemi test ediyor.

TechRadar’ın yaptığı habere göre, ABD’li teknoloji şirketi şehirdeki belirli mekanları referans noktası olarak kullanarak adres tarif etmeye başladı. Bir örnek vermek gerekirse, bu özellik sayesinde size adres tarif ederken Gençlik Bulvarı’na doğru sağa dönmenizi söylemek yerine, Domino’s’ Pizza’dan sonra sağa dönmenizi söylüyor. Bu da özellikle araba kullanırken Google Haritalar uygulamasından adres tarifi alan kişilerin yol üzerindeki bu mekanlar sayesinde yollarını daha kolay bulmalarını sağlıyor.

Bu özellik, şimdilik sadece New York City’de kullanılabiliyor. Bununla birlikte Google, bu özelliği daha geniş çapta kullanıma sunup sunmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Google Yer Arama API’yı sayesinde bu özelliğin uygulanması nispeten kolay gibi görünüyor.

Bu özelliğin kullanımıyla ilgili şimdiye kadarki tüm örneklerde, yol tarifi için fast food restoranlarının referans noktaları olarak kullanıldığı görülüyor. Şimdilik bunun bir çeşit reklam olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yok, ancak Google bunu bir fırsata dönüştürürse bizler için pek de şaşırtıcı olmaz sanırım.

Google, Google Haritalar uygulamasını geliştirmek için sürekli olarak uygulamaya yeni ve faydalı özellikler eklemeye çalışıyor. Örneğin; geçtiğimiz ay Google Haritalar uygulaması, tekerlekli sandalye erişimine uygun yol tarifi vermeye başlamıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Alarmları Çöpe Atıyoruz: Sizi Nazikçe Uyandıran Akıllı Yastık

Güne iyi başlamak için çok sağlam bir uyku çekmeniz gerektiği aşikar. Kaliteli bir uykunun bileşenleri arasında iyi bir yatak seçimi ile beraber yastık seçimi de önemli. İşte sizi bu nedenle sıradan bir yastığın önüne geçen Sunrise Smart Pillow ile tanıştırmak istiyoruz.

“Hem gündüz hem de gecenizi kökten değiştirmeyi” vadeden akıllı yastık Sunrise, sıradan bir yastıktan daha fazlasını vadediyor: Sizi doğal bir şekilde uyandırmayı…

Geceleri için Derin Uyku, sabahınız için Sunrise alarm teknolojisi ve biliminde yardımı ile artık sabahları uyanmak işkence gibi olmayacak.

Haftaiçi sürdürdüğümüz erken kalkma rutinimiz için güneşin doğuşu ile artan ışığı değil maalesef binlerce kez ertelemek zorunda kaldığımız ve sonunda nefret ettiğimiz alarmlarımızı kullanıyoruz. Ama Sunrise bizi daha dingin ve dinlenmiş, uyku döngümüzün doğru yerinde uyandırmak için yavaş yavaş yükselen doğal bir ışık sistemi kullanıyor.

Aynı sabahları olduğu gibi, yastıktan yavaş yavaş yükselen ışık göz kapaklarımız yardımı ile vücudumuzun uyku hormonu olan melantonin üretimini durdurması sağlıyor. Ve bu ışığın odanızda ne zaman var olması tamamen kontrolünüz altında olacağı için sabahları yorgun ve zor uyanma ihtimaliniz de bir hayli düşüyor.

Yastığın alarm sistemi ise sizin uyku döngünüzü belirleyerek, uykunuzun en hafif yerinde uyanmanızı sağlayacak bir uyanma sürecine girmenizi sağlıyor. Ve uykunuzun en hafif yerinde Güneş ışığının gözlerinize girerek sizi uyandırmasını bir nevi taklit eden Sunrise, sizi en hafif ve en dinlenmiş olduğunuz uyku aşamanızda uyandırıyor.

Yastıkla beraber gelen uygulama sayesinde uyku davranışınızı takip edebiliyor,nasıl geliştirebileceğinize dair ipuçlarına sahip olabiliyorsunuz. Bununla beraber istediğiniz herhangi bir müzik ya da doğadan sesler ile uyanma şansına sahipsiniz.

Sunrise akıllı yastık şuanda kitle fonlama websitesi Indiegogo’da 129 $’a satılıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link