Tesla, Sıfır Reklam Bütçesiyle Dünyanın En İyi Araba Reklamını Yaptı

Geçtiğimiz salı günü Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, bugüne kadarki en büyük roketi olan Falcon Heavy’yi 2008 model bir Tesla Roadster ile birlikte uzaya fırlattı. Aslında bu fırlatmanın amacı, şirketin uzaya kargo taşıyabileceğini göstermekti. Ancak bunun için neden bir Tesla Roadster kullanıldı?

Tabii ki, rokete yük olarak bir Tesla Roadster’ın yerleştirilmiş olması tamamen planlanarak yapılmış bir hamleydi. Elon Musk bu durumla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bir Roadster kullandıklarını, çünkü bunun geleneksel test yüklerinden daha az sıkıcı olacağını söylese de, büyük ihtimalle bu kararın arkasında çok daha önemli bir sebep yatıyordu.

Business Insider’ın yaptığı habere göre Falcon Heavy’nin fırlatılmasından aylar önce Elon Musk ve SpaceX, otomobilin, insan tutkusunun ve teknolojik ilerlemenin sembolleri olduğunu ima etmek için dikkatli bir şekilde düzenlenmiş Tesla Roadster fotoğrafları yayınlamışlardı. Bu fotoğraflar, Falcon Heavy’nin fırlatılması olayında medyanın daha fazla ilgisini çekti. Öyle ki, normalde Falcon Heavy’nin fırlatılmasıyla ilgilenmeyecek, otomotiv alanında yayınlar yapan medya kuruluşları bile gözünü bu olaya çevirdi.

Falcon Heavy’nin fırlatılması sırasında SpaceX’in yaptığı canlı yayını izleyenler, Tesla Roadster, Mars’a doğru süzülürken arka planda dünyanın nefes kesen görüntülerine şahit oldular. Her ne kadar Tesla, yeni araçlarının ilk çıkışında önemli üretim gecikmeleri yaşasa da, bu canlı yayın insanlara otomotiv endüstrisindeki değişimde Tesla’nın önemli rolünü bir kez daha hatırlattı.

Bununla birlikte Tesla, elektrikli araçların seri üretiminde ve Waymo’nunki gibi diğer sürücüsüz araç teknolojileriyle rekabet etmede büyük otomotiv üreticilerinin biraz gerisinde kalsa da, Tesla’dan başka bir otomotiv şirketinin yapmasının çok zor olduğu bu büyük gösteri, bu şirketin sahip olduğu vizyonu gözler önüne serdi. Kısacası Tesla’nın bu şekilde, belki de para harcayarak yapmasının bile mümkün olmadığı şahane bir reklam kampanyası yürüttüğünü söyleyebiliriz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Amy Winehouse’un Hologramı Seneye Turneye Çıkacak

2011 yılında hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, 2019 yılında hologramıyla dünya turnesine çıkacak. 3D efektlerinin de kullanılacağı turnenin geliri, gençleri alkol ve madde bağımlılığına karşı mücadelesi için çalışan Amy Winehouse Vakfı’na gidecek.

Amy Winehouse’un babası Mitch Winehouse’un Twitter hesabından duyurduğu habere göre hologram teknolojileri şirketi Base Hologram ile yapılan işbirliği kapsamında Amy Winehouse’un hologramı ile dünya turnesi düzenlenecek.

Base Hologram’ın da duyurduğu habere göre Amy Winehouse’un holografik konserinde sürükleyici bir deneyim için 3D efektli 2D görüntüler kullanılacak.

Amy Winehouse’un dünya turu, 2019 yılının sonbaharında başlayacak. Turnede Winehouse’un hologramı aracılığıyla babasıyla da aynı sahneyi paylaşıp, düet yapması da planlanıyor.

Grammy ödüllü sanatçının hologramının kullanılacağı turneyle ilgili açıklama yapan Amy Winehouse’un babası, “Ailemiz BASEhologram ile kurduğu partnerlikten ve Amy’nin hayatını ve işlerini yaşatmaktan büyük kıvanç duyuyor. 2019’un sonlarında yapacağımız turla Amy’nin hayır kurumlarına ve onun adına genç insanlara yardımcı olunacak” dedi.

Kaynak: Haberturk

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Taktığınızda Tüm Açık Ekranları Karartan Sihirli Gözlük

Çağımızda ekranlardan uzak kalmak neredeyse imkansızlaştı. Siz televizyonunuzu kapatsanız, telefonunuzu kendinizden uzak bir yere koysanız bile dışarda bir yerlerde ışıklı reklam ekranlarıyla veya dev televizyonlarla karşılaşmanız çok olası.

Bir girişimci ve mühendis olan Blew, son zamanlarda WIRED’de okuduğu ve ekranlardan yayılan ışığı engelleyen yeni bir film hakkında okuduğu bir makaleyi hatırladı. Sonrasında buna yönelik çalışmalara başladı. Blew prototipi arkadaşı Ivan Cash’e getirdi. Şimdi, Cash ve küçük bir ekip bu konsepti gerçek bir ürüne dönüştürüyor.

Bu hafta Kickstarter’da piyasaya sürülen IRL Gözlükleri, LED ve LCD ekranlardan gelen ışığın dalga boylarını engelliyor. Ve bu sayede tüm dijital ekranlar kapalı gibi gözüküyor. 

Cash, “Teknolojiye de bağımlıyım” diyor. “Hepimiz hayatımızda daha fazla denge geliştirmeye çalışıyoruz.” diye de ekliyor. 

Ekranlara maruz kalmamak adına geliştirilen bu gözlük hakkında ne düşünüyorsunuz, beğendiniz mi ?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link