Tesla, Model 3’ün Üretiminde Sıkıntı Çekiyor 0

Yeni aracı Tesla Model 3 için yüksek miktarda ön sipariş alan Tesla, ilk partinin teslimatını temmuz ayının sonunda gerçekleştirdi. Ancak ön siparişlerin zamanında teslimatı konusunda işler Tesla için pek iyiye gitmiyor.

Engadget’in yaptığı habere göre Elon Musk; ağustos ayında 100, eylül ayında 1.500, aralık ayında 20.000, 2018 yılında ise haftalık 10.000 civarında araba üretileceğini tahmin ediyordu. Ancak şimdiye kadar bu plan başarısızlığa uğradı. Tesla’nın araç üretim ve teslimat miktarı konusunda verdiği bilgilere göre şirket, yılın üçüncü çeyreğinde sadece 260 adet Model 3 üretti ve bunların 220 adedini teslim etti.

Tesla Fabrikası

Tesla, üretim darboğazı nedeniyle bu durumun yaşandığını belirtirken şirketin California tesisi ve Nevada’daki Gigafactory’de bulunan çoğu üretim sistemi yüksek hızda çalışıyor; ancak bazı sistemlerin faaliyete geçmesi başlangıçta tahmin edilenden daha uzun sürüyor. Tesla, bu sorunla ilgili olarak yaptığı açıklamada Model 3’ün üretimiyle ilgili temel bir sorunun olmadığını vurgularken üretimde darboğaza neden olan sorunları yakın vadede ele alacaklarını ve nelerin düzeltilmesi gerektiğini bildiklerini vurguladı.

Tüm bunlara rağmen Tesla, Model 3 üretiminin ne zaman rayına oturacağını ve üretimdeki darboğaz sorunlarını nasıl düzeltmeyi planlandığını açıklamadı. Tesla Model 3’ü ön sipariş eden binlerce Tesla müşterisi ise bu sorunun kısa süre içinde çözülmesini umut ediyor.

Ayrıca bu yılın üçüncü çeyreğindeki Tesla Model S ve Model X teslimat oranları şimdiye kadar bir çeyrekte ulaşılan en iyi oranlardı. Bununla birlikte bu modeller için yıl sonu teslimat tahminleri, beklentileri birkaç bin aşacak şekilde güncellendi. Şirketin geleceğiyle ilgili bir başka önemli tahmin de global yatırım bankası Jefferies‘den geldi. Jefferies’in tahminine göre Tesla, 2020 yılına kadar kar edemeyecek.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

WhatsApp’a 3 Yeni Özellik Geliyor! 0

En çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, geçtiğimiz ay kullanıcılarının dört gözle beklediği ‘mesaj silme’ özelliğini duyurmuştu. Bugünlerde ise WhatsApp yeni özellikler ile güncellenmeye ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. İşte Whatsapp’a gelen güncellemelerin detayları.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp, grup sohbetlerinde sesli arama, dinamik saat çıkartmaları ve metinle emoji arama özelliklerini getiriyor. Bilindiği gibi toplantı, buluşma vb. gibi olaylarda WhatsApp grup üzerinden mesajlaşılabilse de sesli görüşme gerçekleştiremiyorduk. WhatsApp geliştirme ekibi de bu durumun farkına varmış olacak ki uygulama üzerinde çalışmalara başlamış. Son derece kullanışlı ve profesyonel açıdan işe yarayacak bir özelliğin yakın zamanda kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Dinamik saat çıkartmaları da ekleniyor

Instagram Story çıkartmalarında bulunan dinamik saat çıkartmaları şimdi de WhatsApp’a geliyor. Whatsapp üzerinden durum olarak ya da bir arkadaşınızla konuşurken gönderdiğiniz fotoğrafa çıkartma olarak ekleyebiliyorsunuz.

Emojileri yazarak bulabileceksiniz

Günümüzde emojilerin kullanımında ciddi oranda bir artış bulunuyor. Bu kullanım çokluğundan dolayı da her gün yeni bir emoji hayatımıza dahil oluyor. Bir süre sonra haliyle aradığımız emojiyi bulmakta zorluk çekiyoruz. İşte WhatsApp ekibi yine kullanıcılarını düşünmüş olacak ki isim yazarak emoji bulma özelliğini geliştiriyorlar. Bu sayede bir emojiyi aramak yerine metin kısmına ‘:’ işaretini koyarak ismini yazmanız yeterli olacak.

Atina.io: Girişimlere Özel Kişiselleştirebilir Proje ve Ekip Yönetimi Aracı 0

Türkiye’den çıkan ve global alanda büyümeyi hedefleyen girişimler arasına hızlı bir giriş yapan Atina.io birkaç aydır içinde olduğu Alpha sürecinden bu hafta itibariyle çıktı.

Girişimler ve ekipler için proje yönetimini kolaylaştırmayı ve verimli bir hale getirmeyi hedefleyen Atina.io, Alptekin Can ve Enez Uz‘un kurucu ortaklığıyla yola başlamış, şu anda ise beş kişilik bir ekiple hayatına devam ediyor. Ayrıca projenin geçtiğimiz bir ay içerisinde hem Türkiye hem de ABD‘den 250‘yi aşkın kullanıcıya ulaştığını da belirtmek gerekiyor.

Atina.io, Alpha sürecinde oldukça yoğun bir şekilde hizmet sunarak 100’den fazla projenin tamamlanmasına yardımcı olurken 2.000’den fazla görev de sistem üzerinden başarıyla gerçekleştirilmiş.

Özelleştirebilir projelere ek olarak birçok farklı görev şablonuna da sistem üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Örnek vermek gerekirse; satış süreçlerini izleme, takım görevleri oluşturma, durum güncellemeleri, proje planlama, işe alım süreçlerinin takibi ve içerik takvimi gibi birçok görev Atina.io üzerinde kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Birçok güçlü rakibin olduğu bir alanda kendini göstermeye çalışan ve bu konuda önemli adımlar atan Türk girişimi Atina, kullanıcı dostu arayüzü ve özelleştirilebilir süreç odaklı kullanımı ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Ayrıca bir yıl içerisinde 10.000 aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen projenin İTÜ Çekirdek sahnesinde de yoluna başarıyla devam ettiğini de belirtelim.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link