Televizyonda 1 Milyar Renk Dönemi 0

Yüzde 50 pazar payıyla büyük ekran televizyon sektöründe dünya lideri konumunda bulunan Sharp, Digicom işbirliği ile rekabet çıtasını yükseltme konusunda emin adımlarla ilerliyor. Buna göre, Türkiye’ yi plazma televizyon ile tanıştırıp ilk HD yayını gerçekleştiren dijital platform öncüsü Digicom, Sharp’ ın dünyada ilk ve tek 4 renk teknolojisine sahip Quattron LED TV’ lerini Türk tüketicisinin beğenisine sunacak.

Klasik  LCD TV’ lerden en büyük farkı bu zamana kadar piyasada bulunmayan mükemmel görüntü kalitesi ve benzersiz renkleri üretme kapasitesi olarak belirtilen Ouattron TV’ler klasik 3 renk RGB (kırmızı, yeşil, mavi) sistemine Y (sarı) pikseli eklenerek yeni nesil 4 ana renk teknolojisini gözler önüne çıkartıyor. Böylece arka aydınlatma ve yüksek teknoloji paneller kombinasyonu sayesinde izleyicilere yaklaşık 1 milyar renk görüntülenebilme imkanı sağlanabilecek. Bu sayede yaratılan görüntü kalitesi ve renk üretimi, günümüzde kullanılan geleneksel RGB panellerle karşılaştırıldığında gözle görülür avantajlar sunuyor.

                   quattron

En üstün teknolojiyi uygun fiyatlarla tüketiciye sunarak Türkiye televizyon piyasasındaki payını yükseltmeyi hedeflediğini belirten Digicom yönetim kurulu başkanı Sabri Yiğit, Quattron teknolojisi ile taşları yerinden oynatıp dengeleri yeniden oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Bilindiği üzere Digicom 1980’ li yılların başında kurularak LG, Pioneer, Hitachi, Roadstar gibi markalarla sektörde 20 yılı aşkın süreli bir tecrübeye sahip. Bu da pazarda marka penetrasyonu ve güvenilirliğinin sağlanması, servis ve bayi ağı gibi yönlerden tüketicide oluşan güvenilir algının güçlü kolunu oluşturabilir.

                                                            quattron1

Bugün Türkiye’de yılda 2,5 milyon televizyon satılıyor. Bu da televizyon sahiplik oranlarını yüzde 85-90’ lara ulaştırır. Bu nedenle artık sektörün hedefi evlere yeni televizyon satmak yerine, televizyonları daha büyük ekran, daha gelişmiş teknolojilerle değiştirmek yönünde ilerliyor. Bu da dünya büyük ekran TV sektöründe lider konumda bulunan Sharp’ ı ön plana itmek için büyük bir fırsat.

Sektördeki rekabeti kısa vadeli hamlelerle kırması zor olmakla birlikte, görünen o ki Sharp – Digicom işbirliği Türkiye TV sektörü pazarında bir dönemi bitirip yeni bir dönemin kapılarını açmaya zorlayacak gibi görünüyor.

Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Porsche Elektrikle Çalışan İlk Aracını 2019’da Satışa Sunacak 0

Porsche, 2015 Frankfurt Motor Show’da büyük ilgi uyandıran, tamamen elektrikli dört kapılı spor araba konseptini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Porsche’nin başkanı Oliver Blume, arabayla ilgili birçok önemli detayı açıkladı. Satışların 2019 yılının sonuna doğru başlaması planlanıyor. Araçta yanmalı içten motor olmayacak. 2017 Frankfurt Motor Show’da konuşan Blume, projenin planlandığı gibi gittiğini ve yakın zamanda prototiplerin halka açık şekilde test edileceğini söyledi. Porsche Mission E, tamamen elektrikli olan ilk Porsche aracı olma özelliğini taşıyacak. Mission E’nin üretiminin, Porsche’nin Stuttgart-Zuffenhausen tesisinde binden fazla yeni iş olanağı sağlaması bekleniyor. Mission E konsepti, biraz basık bir Panamera‘ya benzeyen dört kapılı bir spor araba. Aracın kapıları dışarı doğru açılabiliyor. Porsche, aracın Nurburgring yarış pistini sadece sekiz dakikada geçebileceğini iddia ediyor.

15 dakikada yüzde 80 şarj

Porsche, Mission E’nin 3,5 saniyeden kısa bir sürede,100 km/s hıza ulaşabileceğini iddia ediyor. Azami hızı ise en az 250 km/s olacak. Şarj konusuna gelecek olursak; Porsche hızlı şarj sağlayan bir teknoloji sayesinde aracın 15 dakika içinde yüzde 80 şarj edilebileceğini söylüyor. Blume, bu 15 dakikada yüzde 80 şarj olayının 2019’daki satış esnasında sunulacağını belirtti. Blume, “Araç yüzde 80’lik şarj ile yaklaşık 400 km’lik yol kat edebilecek. Bataryanın tamamı doluyken ise 500 km yol alınabilecek. 2019’da satışa sunulacak Mission E iki yıl önce Frankfurt’ta gördüğümüz modele epeyce benzeyecek.” diye ekledi.

 Kaynak: Dünya Halleri

iPhone 8 ve iPhone X IKEA Masa Lambalarıyla Şarj Edilebilecek 0

Apple’ın kablosuz şarj özelliğini destekleyecek ilk telefonları olan iPhone 8 ve iPhone X birçok markaya da müşterilerine hitap etmek için yeni kanallar açmalarında yardımcı oldu. Bu konuda ilk adımı geçtiğimiz günlerde Starbucks atarak müşterilerine mağazalarında kablosuz şarj imkanı sunacağını duyurmuştu.

Starbucks’tan sonra IKEA’da müşterilerine kablosuz şarj ile ilgili çalışmalarına başladı. IKEA’nın en sevilen ürünlerinden biri olan masa lambası RIGGAD artık iPhone kullanıcılarına da kablosuz şarj desteği verebilecek.

IKEA 2015 yılından beri kablosuz şarj desteği verse de bu özelliği kullanmak için müşteriler ekstra materyaller satın almaya ihtiyaç duyuyordu. Yeni iPhone modelleri bu ihtiyacı tamamen ortadan kaldırarak direkt olarak telefonlarını RIGGAD ile şarj etme imkanına kavuşacak.

IKEA Creative Hub’ın Kreatif Direktörü Morten Kjær yaptığı açıklamada ”IKEA kablosuz şarj sistemlerinde oldukça ileri düzeyde çalışmalar gerçekleştiriyor, bu çalışmalarımızın artık Apple ile uyumlu olmasından dolayı heyecan duyuyoruz” dedi.

IKEA’nın iPhone 8 ve iPhone X’i kablosuz olarak şarj edebilen çok yönlü masa lambasını IKEA’nın uluslarası mağazalarından 69.99$’a satın alabilirsiniz.

 

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link