Yüzde 50 pazar payıyla büyük ekran televizyon sektöründe dünya lideri konumunda bulunan Sharp, Digicom işbirliği ile rekabet çıtasını yükseltme konusunda emin adımlarla ilerliyor. Buna göre, Türkiye’ yi plazma televizyon ile tanıştırıp ilk HD yayını gerçekleştiren dijital platform öncüsü Digicom, Sharp’ ın dünyada ilk ve tek 4 renk teknolojisine sahip Quattron LED TV’ lerini Türk tüketicisinin beğenisine sunacak.

Klasik  LCD TV’ lerden en büyük farkı bu zamana kadar piyasada bulunmayan mükemmel görüntü kalitesi ve benzersiz renkleri üretme kapasitesi olarak belirtilen Ouattron TV’ler klasik 3 renk RGB (kırmızı, yeşil, mavi) sistemine Y (sarı) pikseli eklenerek yeni nesil 4 ana renk teknolojisini gözler önüne çıkartıyor. Böylece arka aydınlatma ve yüksek teknoloji paneller kombinasyonu sayesinde izleyicilere yaklaşık 1 milyar renk görüntülenebilme imkanı sağlanabilecek. Bu sayede yaratılan görüntü kalitesi ve renk üretimi, günümüzde kullanılan geleneksel RGB panellerle karşılaştırıldığında gözle görülür avantajlar sunuyor.

                   quattron

En üstün teknolojiyi uygun fiyatlarla tüketiciye sunarak Türkiye televizyon piyasasındaki payını yükseltmeyi hedeflediğini belirten Digicom yönetim kurulu başkanı Sabri Yiğit, Quattron teknolojisi ile taşları yerinden oynatıp dengeleri yeniden oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Bilindiği üzere Digicom 1980’ li yılların başında kurularak LG, Pioneer, Hitachi, Roadstar gibi markalarla sektörde 20 yılı aşkın süreli bir tecrübeye sahip. Bu da pazarda marka penetrasyonu ve güvenilirliğinin sağlanması, servis ve bayi ağı gibi yönlerden tüketicide oluşan güvenilir algının güçlü kolunu oluşturabilir.

                                                            quattron1

Bugün Türkiye’de yılda 2,5 milyon televizyon satılıyor. Bu da televizyon sahiplik oranlarını yüzde 85-90’ lara ulaştırır. Bu nedenle artık sektörün hedefi evlere yeni televizyon satmak yerine, televizyonları daha büyük ekran, daha gelişmiş teknolojilerle değiştirmek yönünde ilerliyor. Bu da dünya büyük ekran TV sektöründe lider konumda bulunan Sharp’ ı ön plana itmek için büyük bir fırsat.

Sektördeki rekabeti kısa vadeli hamlelerle kırması zor olmakla birlikte, görünen o ki Sharp – Digicom işbirliği Türkiye TV sektörü pazarında bir dönemi bitirip yeni bir dönemin kapılarını açmaya zorlayacak gibi görünüyor.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın