Samsung’un CES 2018’de Tanıtacağı 3 Yeni Teknoloji

Tüketici elektroniği fuarı olan CES’in bu yılki ayağı 9-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. CES 2018‘e katılacak olan bazı şirketler ise fuarda tanıtacakları yeni cihazların ve teknolojilerin bir ön gösterimini yapmaya başladılar. Bu şirketlerden biri de Samsung Creative Lab (kısaca C-Lab). TechCrunch’ın yaptığı habere göre Samsung Creative Lab, Samsung çalışanlarının şirket kaynaklarını kullanarak girişimler kurabildikleri ve bu girişimleri Samsung’a bağlı bir alt şirket olarak konumlandırabildikleri bir kurum içi hızlandırıcı merkez olarak adlandırılabilir.

Samsung Creative Lab, CES 2018’de tanıtacağı iki yeni sistemi ve bir yeni cihazı ortaya çıkarttı. Özellikle bu iki yeni sistem, sahip oldukları sağlık sorunları nedeniyle yaşam kalitesi düşen insanlara yardımcı olmayı amaçladıkları için oldukça dikkat çekiyor. Tanıtılacak olan cihazın ise daha tüketici odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Relumino

Relumino, CES 2018’de tanıtılacak olan bu üç yeni teknoloji arasında en çok merak uyandıranı olarak öne çıkıyor. Görme bozukluğu olan insanlara daha iyi bir görüntü sağlamayı amaçlayan Relumino, geçtiğimiz yılki Mobile World Congress fuarında tanıtılan aynı isimli uygulamanın üzerine inşa edilen bir sistem. Samsung Creative Lab’in bu sisteme son olarak bir donanımı da dahil ettiği görülüyor.

Relumino’nun demo videosunda, bu sistemden yararlanmak için Samsung’un mobil sanal gerçeklik başlığı olan Samsung Gear VR’ın kullanıldığı görülüyor. Zaten sistem de daha keskin görüntüler göstermek için benzer bir akıllı telefon ve başlık kombinasyonu kullanıyor. Bu sistemde olduğu gibi, burada da asıl işi görüntüleri yakalayıp başlıkta bulunan lenslere aktaran telefon yapıyor.

GoBreath

GoBreath isimli sistem, akciğer hasarından dolayı acı çeken insanlara yardım etmeyi amaçlıyor. Sistem, çeşitli nefes alma yöntemleri öğretmek için tasarlanmış olan egzersizlerle dolu bir mobil uygulama ve taşınabilir bir cihazdan meydana geliyor. Uygulama, zamanla sağlanan ilerlemeyi takip ediyor ve bu bilgiyi doktorla paylaşıyor.

S-Ray (Sound-Ray)

Sound-Ray ya da kısaca S-Ray isimli bu cihaz, tanıtılacak olan bu üç yeni teknoloji ürünü arasında en tüketici odaklı olanı olarak öne çıkıyor. Bu hoparlör, temelde daha büyük yönlü hoparlörlerde yer alan teknolojiyi daha taşınabilir bir boyuta sığdırıyor. S-Ray, aynı bu tarz sistemlerdeki gibi dinleyicinin bulunduğu yöne yöneltilmiş hiper odaklı bir dinleme deneyimi sunuyor. Bu minik hoparlör, etrafınızda bulunan herkesi sizin dinlediğiniz müziği dinlemeye zorlamadan kulaklık ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Apple Artık E-Postaları ve Telefon Aramalarını Takip Altına Alıyor

  • Apple’ın 12 Eylül’deki etkinliğinde yeni  iPhone’ları tanıtmasının ardından birçok marka, Apple’ın yeni telefonlarını çeşitli açılardan eleştirmişti.
  •  Apple, kullanıcıların arama ve e-posta verilerini kullanarak güven puanını hesaplamaya başlayacak. 
  • İlgili yazı: Feminist Gruplar Apple’a Neden Kızgınlar?

Dolandırıcılıkla mücadele kapsamında atağa geçen Apple, artık aramaları ve e-postaları kontrol altına alacak söz konusu veriler kalıcı olarak değil, geçici bir süre için saklanacağını duyurdu. Apple’ın bu hamlesi, iOS 12’nin gelişi ile birlikte güncellenen iTunes Store gizlilik sayfasında şöyle ifade ediliyor:

“Dolandırıcılığı belirlemeye ve önlemeye yardım etmek için, gönderdiğiniz ve aldığınız telefon aramalarının veya e-postaların yaklaşık sayısı da dahil olmak üzere aygıtınızı nasıl kullandığınız hakkındaki bilgiler, bir satınalma işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda aygıt güven puanı hesaplamak için kullanılır. Gönderilen veriler, Apple’ın aygıtınızda ki gerçek değerleri öğrenemeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Puanlar, sunucularımız da belirli bir süre saklanır.”

Aygıtlara verilecek olan bu güvenin puanını telefon aramaları ve e-posta verileri oluşturmaktadır. Bu adımın ise Apple’a; satın alma, yorum ve hesap konularında dolandırıcılıkla mücadelede konusunda yardımcı olabileceği belirtilmektedir.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Microsoft TeknoFest’e Katılıyor

  • Microsoft Türkiye, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde teknoloji meraklılarıyla buluşacak. 
  • 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Teknofest‘de  Microsoft, ürün ve çözümlerinin yanında workshop’lar ve sürpriz hediyelerle teknoloji tutkunlarıyla bir araya gelecek.
  • İlgili yazı: Microsoft’un Kuruluş Hikayesi

Bir çoğumuzun bildiği üzere Microsoft Hristiyanlar’ın kutsal bayramı olan Noel yılı zamanında Mikah Frye isimli 9 yaşındaki çocuğun Noel yılı için hediye olarak ailesinden bir Xbox One oyun konsolu istemişti. Ancak Mikah Frye; Ohio eyaletinin Ashland County isimli bölgesinde, soğuk havada dışarıda kalan evsiz insanları gördükten sonra, Xbox One almak için harcayacakları 300 doları evsiz insanlara battaniye almak için kullanmayı tercih etmişti. Microsoft ise buna sessiz kalmayarak 9 yaşındaki çocuğun isteğini gerçekleştirmişti.

Bu seferde Teknofest’e Microsoft Türkiye çadırına gelen ziyaretçiler için eğlenceli yöntemlerle, yarışmalarla ve ödüllerle bulut teknolojileri hakkında en güncel bilgileri sağlayan ve bu sayede kariyer alanında kendini geliştirmek isteyenlere de önemli fırsatlar sunuyor. Microsoft Cloud Society platformu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen herkesi bulut bilişim uzmanı olmaya davet eden Microsoft Cloud Society, alınan eğitimlerin sonunda profesyonel kariyer yönetimine katkı sağlayacak Microsoft sertifikası sahibi olma imkanı veriyor.

Yeni nesil Windows cihazlarının tanıtılacağı festivalde, Microsoft Türkiye’nin iş ortaklarından Artiwise, Developtica ve VR-Masters ise Hololens ve yapay zeka çözümlerini sergileyecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?