Bildiğiniz gibi pazar günü Mobile World Congress 2017 başladı ve birçok büyük firma, gerçekleştirdikleri basın toplantılarıyla yeni ürünlerini tanıttı. Samsung da bu büyük firmalardan biriydi. Güney Koreli firma, etkinlikte birçok cihaz tanıttı. Ancak bunlardan biri oldukça yenilikçiydi. Bu, Samsung’un Alman kalem üreticisi Staedtler ile birlikte geliştirdiği, bir kurşun kalem gibi görünen yeni dokunmatik ekran kalemi S Pen’di.

Staedtler’in Ürettiği Noris İsimli Kurşun Kalem

Bu dokunmatik ekran kalemine verilen bir diğer isim de Noris digital. Noris digital, siyah ve yeşil renklere sahip ve bu renkler, onu siyah ve altın renklere sahip olan Staedtler’in kurşun kalemlerinden farklılaştıran en belirgin özellik. Bunun haricinde Noris digital ve Staedtler’in geleneksel kurşun kalemi Noris, aynı boyuta ve aynı ağırlığa sahip. Noris digital, aynı normal bir kurşun kalem kullanır gibi son derece doğal bir kullanım hissi veriyor. Zaten bu da Samsung ve Staedtler’in hedeflediği şey olsa gerek. Bununla birlikte bu yeni dokunmatik ekran kalemi, geleneksel S Pen’in iki katı uzunluğunda  ve bu boyutundan dolayı eski S Pen’ler gibi cihazın üzerindeki yuvaya yerleştirilemeyecek.

Staedtler Noris ve Noris digital

Teknoloji endüstrisinde üretilen yeni ürünlerde genel olarak fütüristik tasarımlar tercih edilir ve kullanıcıların ilgisi bu şekilde çekilmeye çalışılır. Ancak son zamanlarda Samsung’un yeni dokunmatik kaleminde yaptığı gibi, teknolojik ürünlerin geçmişten esintiler taşıdığı örneklere az da olsa rastlıyoruz. Bu şekilde, kullanıcının ürünü geçmişten bir parça olarak görmesi ve doğal olarak ürüne sempatiyle yaklaşması sağlanabiliyor.

Bir Cevap Yazın