Tüm çocukluğunu deli gibi atari oynayarak geçiren, şimdilerde ise onun eksikliğini çekenlerden misiniz? Öyleyse sizi mutluluk gözyaşlarına boğacak bir haber geliyor! (Nintendo Entertainment System) NES Classic Edition geri dönüyor! Şirket yaptığı açıklamada içinde 30 sevilen oyunun bulunduğu mini versiyonu ile geri döneceğini açıkladı ve neredeyse eskiye geri dönüş öyle yapılmaz, böyle yapılır dedi!

Bu aralar (neredeyse) herkes Pokemon Go sarhoşu olmuş durumda. Sokaklarda deli gibi aranan Pokemonlar sanal gerçekliğin elimizin altında nasıl durduğunu gösteredursun, Nintendo NES Classic’in Mini versiyonu ile sizleri özlediğiniz çocukluk günlerine geri götürmeye hazırlanıyor.
NES Classic Mini, televizyonunuza HDMI kablosu ile bağlayabileceğiniz, içinde uzaktan kontrol etmenizi sağlayacak ikonik NES oyun çubuğu ile geliyor. Bununla beraber yepyeni oyun çubuğunuz Wii Remote ile bağlantı kurarak en sevdiğiniz oyunları Wii ya da Wii U üzerinden de oynamanıza olanak sağlıyor.
Sadece HDMI desteği ile gelmiyor tabi mini NES, HDMI’a ek olarak ikili oyun oynama imkanı ve oyunu duraklama seçeneği ile de geliyor. Böylelikle yeniden oyuna başlamak için şifre girmenize de gerek kalmayacak.

NES_Classic_2.0
11 Kasım’da 59.99 dolara satışa çıkacak olan NES Classic Edition’da hali hazırda bulunacak olan oyunlar şöyle:
Balloon Fight
Bubble Bobble
Castlevania
Castlevania II: Simon’s Quest
Donkey Kong
Donkey Kong Jr.
Double Dragon II: The Revenge
Dr. Mario
Excitebike
Final Fantasy
Galaga
Ghosts’N Goblins
Gradius
Ice Climber
Kid Icarus
Kirby’s Adventure
Mario Bros.
Mega Man 2
Metroid
Ninja Gaiden
Pac-Man
Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
StarTropics
Super C
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 2
Super Mario Bros. 3
Tecmo Bowl
The Legend of Zelda
Zelda II: The Adventure of Link

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın