PTT’den Yerli Mesajlaşma Uygulaması: PTT Messenger

Dün Başbakan Binali Yıldırım ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamalarla, yerli WhatsApp olarak anılan Ptt Messenger tanıtıldı.

Ntv’nin haberine göre Başbakan Binali Yıldırım, milli mühendislik ürünü olan Ptt Messenger uygulaması ile Hatay’daki Zeytin Dalı Harekat Merkezine canlı olarak bağlandı ve bu şekilde uygulamayı da tanıtmış oldu.

Nedir bu Ptt Messenger ve özellikleri neler?

Ptt Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir. Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine Ptt Messenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ptt Messenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır.

Ptt Messenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.

Nasıl indirilir?

Ptt Messenger şimdilik sadece Android telefonlara indiriliyor ancak çok yakın bir zamanda iOs’a da geleceği söyleniyor. Ptt Messenger programı henüz Google Play uygulama mağazası üzerinde yok, ancak APK olarak indirilerek kurulabiliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Amy Winehouse’un Hologramı Seneye Turneye Çıkacak

2011 yılında hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, 2019 yılında hologramıyla dünya turnesine çıkacak. 3D efektlerinin de kullanılacağı turnenin geliri, gençleri alkol ve madde bağımlılığına karşı mücadelesi için çalışan Amy Winehouse Vakfı’na gidecek.

Amy Winehouse’un babası Mitch Winehouse’un Twitter hesabından duyurduğu habere göre hologram teknolojileri şirketi Base Hologram ile yapılan işbirliği kapsamında Amy Winehouse’un hologramı ile dünya turnesi düzenlenecek.

Base Hologram’ın da duyurduğu habere göre Amy Winehouse’un holografik konserinde sürükleyici bir deneyim için 3D efektli 2D görüntüler kullanılacak.

Amy Winehouse’un dünya turu, 2019 yılının sonbaharında başlayacak. Turnede Winehouse’un hologramı aracılığıyla babasıyla da aynı sahneyi paylaşıp, düet yapması da planlanıyor.

Grammy ödüllü sanatçının hologramının kullanılacağı turneyle ilgili açıklama yapan Amy Winehouse’un babası, “Ailemiz BASEhologram ile kurduğu partnerlikten ve Amy’nin hayatını ve işlerini yaşatmaktan büyük kıvanç duyuyor. 2019’un sonlarında yapacağımız turla Amy’nin hayır kurumlarına ve onun adına genç insanlara yardımcı olunacak” dedi.

Kaynak: Haberturk

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

WhatsApp, Sahte Haberlerle Savaşmak İçin Tanıtım Turu Düzenliyor

  • WhatsApp, Hindistan’da, sosyal medyada yayılan sahte haberlerin önüne geçmek için bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.
  • İnsanları mesajlaşma uygulamasındaki sahte haberleri nasıl tespit edebilecekleri konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan bu kampanya kapsamında, Hindistan’ın 10 farklı şehrinde skeç ve şarkıların yer aldığı bir tanıtım turu gerçekleştirilecek.
  • Hindistan hükümeti, çocuk kaçırma olayları ile ilgili bir videonun ülkede çok sayıda linç olayına neden olmasından sonra, bu tür olayların önüne geçmek için WhatsApp’tan destek istedi.
  • İlgili Yazı: CNN, Sahte Haberlere Dikkat Çekmek İçin Elma ve Muz Kullandı

Sosyal medya çağının en büyük problemlerinden biri sahte haberler. Özellikle ülkemizde bu zamana kadar pek çok kez insanların sosyal medyada yayılan sahte haberlerle manipüle edildiklerine ya da edilmeye çalıştıklarına şahit olduk. Bazı ülkeler, sosyal medya platformlarında yayılan bu yalan yanlış haberlerden daha fazla muzdarip oluyorlar. Bu ülkelerden biri de Hindistan. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp ise ülkede hayata geçirdiği sosyal sorumluluk kampanyasıyla bu durumun önüne geçmeyi amaçlıyor.

The Next Web’in paylaştığı habere göre, WhatsApp’ın sahte haberler konusundaki farkındalığı artırmak için yürüttüğü bu kampanya kapsamında, skeç ve şarkıların yer aldığı bir tanıtım turu gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte şirket, bu kampanya için Hindistanlı telekomünikasyon şirketi ve telefon üreticisi Reliance Jio ile iş birliği yaptı. Reliance Jio, geçtiğimiz günlerde 20 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan KaiOS işletim sistemine sahip akıllı telefon JioPhone’u kullanan 25 milyondan fazla kişi için WhatsApp’ın kullanılabilir olduğunu açıklamıştı.

WhatsApp Daha Ne Kadar Bilgilendirici Olabilir Derken Gelen “Yönlendirildi” İbaresi

WhatsApp’ın sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında yaptığı bu tanıtım turu, Hindistan’ın 10 farklı şehrinde gerçekleşecek. Şirket, bu kampanya ile insanlara telefonlarına WhatsApp’ı nasıl kuracaklarını öğretmeyi ve onları mesajlaşma uygulamasındaki sahte haberleri nasıl tespit edebilecekleri konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Hindistan hükümeti, çocuk kaçırma olayları ile ilgili bir videonun ülkede çok sayıda linç olayına neden olmasından sonra, sahte haberlere karşı açtığı savaşta, WhatsApp’ da kendisine destek olmaya davet etti. Daha sonra mesajlaşma uygulaması, yönlendirilmiş mesajları tespit etmek için etiketler ekledi ve kullanıcıların birden fazla kişiye yönlendirilmiş mesaj gönderebilme yeteneklerini kısıtladı. Aynı zamanda şirket, bazı ulusal gazetelerde sahte haberleri tespit etme konusunda tam sayfa reklam bile yayımladı. WhatsApp’ın bu soruna yönelik olarak yaptığı hamleler bu kadarla sınırlı kalmadı. Ayrıca şirket, sahte haberlerle ilgili sorunlar ile ilgilenmesi için bir şikayet yetkilisi tayin etti.

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulamasının Hindistan’da böylesine kapsamlı bir kampanyayı hayata geçirmesinin tabii ki son derece önemli bir sebebi var. WhatsApp’ın Hindistan’da 200 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam, Hindistan’ı WhatsApp için en önemli olan ülkeler sıralamasında zirveye yerleştirmeye fazlasıyla yetiyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link