Akıllı telefon pazarına etkileyici bir dönüş yaparak eski günlerindeki başarıyı yakalamayı hedefleyen Nokia, Paris’te devam eden LeWeb konferansında Windows Phone 8 işletim sistemiyle çalışan yeni telefonu Lumia 620’yi tanıttı. 3.8 inçlik ekran, 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci, 8 GB’lik dahili hafıza, 512 MB’lik RAM bellek ve 5 megapiksellik kameraya sahip Lumia 620’la Nokia, gençlere hitap etmeye çalışacak. Lumia 920 ve 820’ye nazaran daha uygun fiyatlı olacak olan Lumia 620, serinin en çok satan telefonlarından olacak gibi görünüyor.

Lumia 620’in öne çıkan özelliklerinden biri eğlence. Gayet kullanışlı bir işletim sistemi bulunduran telefon, Nokia Sürüş, Nokia Bilen Göz, Nokia Mix Radio gibi uygulamalar bulunduruyor. Nokia Mix Radio özelliğiyle birlikte kullanıcı abone olmadan ve ücretsiz olarak müzik listelerine ulaşabiliyor. Şarkıları reklamsız dinleyerek, isterlerse daha sonra çevrimdışı şekilde dinlemek için cihazlarına indirebiliyorlar.

Genç kitleye hitap eden telefondaki en önemli özelliklerden biri de tasarım. Telefonun misket limonu yeşili, turuncu, pembe, sarı, açık mavi, beyaz ve siyah olarak yedi farklı renk seçeneği bulunuyor. Buna bağlı olarak Nokia Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Marko Ahtisaari ‘kapak değiştirme’nin yeniden popüler olacağını belirtiyor.

Windows Phone 8 işletim sisteminin daha da yaygın hale gelebilmesi için bir fırsat olarak nitelendirilebilecek uygun fiyatlı bu telefon yurtdışında 249$’dan satışa sunulacak. Nokia Lumia 620’nin Türkiye’ye gelişi ise 2013’ün ilk aylarında olacak.

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın