Nokia, bugün Abu Dabi’de özel bir etkinliğe hazırlanıyor.

Son dönemde moda olan büyük ekran phablet telefon kervanına Lumia 1520 modeli ile Nokia da katılıyor. Twitter’da Evleaks isimli hesabın aylar önce Nokia Bandit kod adıyla ortaya çıkardığı Lumia 1520, Nokia’nın ilk phableti olacak. Bu modelin de sunulmasının beklendiği etkinlik ise bugün Abu Dabi’de gerçekleşecek.

Yeni Lumia 1520

Lumia 1520 adını taşıması beklenen telefonun yanı sıra, Nokia’nın bugün ilk phablet bilgisayarı, Lumia 2520’yi de görücüye çıkarması bekleniyor.

Nokia’nın Windows Phone 8 platformunda ilk olacak olan phablet cihazı 1520, Ubergizmo sitesinin verdiği bilgiye göre, 6 inç ekran genişliğine ve 1080p HD ekran kalitesine sahip olacak. Qualcomm Snapdragon 800 dört çekirdekli işlemci kullanması beklenen cihaz, 2 GB RAM bulunduracak. 6 katmanlı PureView teknolojili Zeiss lense sahip olacak olan Lumia 1520; 20 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebilecek. Telefon ayrıca Qi kablosuz şarj özelliği sunacak.

Lumia 2520’nin ise 6 ve 32 GB modeller halinde, siyah, beyaz, kırmızı ve sarı renklerle sunulması bekleniyor. Phablet henüz tanıtılmamış olmasına rağmen Çin’in büyük alışveriş sitelerinden biri olan TMall’da listelenmeye başlandı. Herhangi bir fotoğrafı olmayan ilanın fiyatı ise 819 dolar.

Bir Cevap Yazın