2000 yılında piyasaya sürülen ve sağlamlığıyla ön plana çıkan Nokia 3310, çıkışından üretimine son verilen 2005 yılına kadar dünya çapında 126 milyon satış rakamına ulaşarak cep telefonu sektöründe bir efsane olmayı başarmıştı. Aradan yaklaşık 17 yıl sonra Nokia 3310’nun yeni versiyonu çıkış yaptı.

Milyonlarca Kişinin Gönlünde Taht Kurmuş Efsanevi Nokia 3310

İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobile Word Congress 2017’de Yeni Nokia 3310’da telefonun orijinalindeki tuşlu tasarımın korunması ve akıllı olmaması ilk olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte telefon, kısıtlı da olsa internete giriş imkanı sağlıyor. S30+ işletim sistemi kullanan telefonda 2.5G bağlantı desteği bulunuyor. Ayrıca telefon 2 MP arka kamera bulunuyor. 2,4 inç boyutunda renkli bir ekranı bulunan telefonun RAM miktarı ise sadece 16 MB.

2017 model Nokia 3310’nun en çok öne çıkan yanı ise batarya ömrü. Nokia telefonlarının üretiminden ve satışından sorumlu olan HMD Global, telefonun bataryasının bekleme modunda bir aya kadar dayanabildiğini ve 22 saatten fazla da konuşma süresi sunduğunu belirtiyor. Bu arada telefonun batarya kapasitesi ise 1.200 mAh.

Nokia 3310 denince akla ilk olarak gelen şeylerden biri, telefonla özdeşleşmiş olan yılan oyunudur. Yeni Nokia 3310 ile birlikte, zamanının en çok oynanan oyunlarından biri olan ve acayip derecede bağımlılık yapan efsanevi yılan oyunu da dönüş yaptı. Tabii, yenilenmiş haliyle…

Aslında Nokia 3310’nun yenilenmiş versiyonun duyurulması, Nokia’nın sektöre yeniden merhaba deme şekli olarak algılanabilir. Ayrıca HMD Global’in bu hamlesiyle dikkatleri daha fazla Nokia markasının üstüne çekmek istediğine dair yorumlar da var, ki bu gayet mantıklı. Ancak bununla birlikte, telefonun yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Bu arada telefonun fiyatının da bekleneceği üzere oldukça uygun olduğunu belirtelim. Telefonun satış fiyatı sadece 49 euro.

Bir Cevap Yazın