Marcel Projesi İçin Publicis Group ve Microsoft İş Birliği

Dünyanın en büyük medya ajanslarından Publicis Groupe, faaliyet gösterdiği 130 ülkede bulunan 80 bin çalışanının yararlanacağı yapay zeka ile güçlendirilmiş profesyonel asistanı Marcel için Microsoft’tan destek alacak.

Hatırlayacağınız üzere, Publicis Grup Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun’un geçen yılın Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, Cannes Lions gibi her yıl düzenlenen geniş çaplı yarışmalara katılmaktan ve tanıtım yatırımlarından bir yıllığına vazgeçeceklerini açıklamıştı. Sadoun bu çalışmalar yerine, Marcel gibi üzerinde çalışmakta oldukları yapay zekâ yatırımlarına odaklanacaklarını söylemişti. Bir süre önce, Publicis Group’un bir numaralı isminden bu konuyla ilgili olarak çalışanlarına bir e-posta gönderildiği öğrenildi.

Marcel
Publicis Groupe’un yapay zekâ destekli platformu Marcel’e ait logo.

Sadoun e-postasında, geçen yılki açıklamadan bu yana neler olup bittiği hakkında Publicis ekiplerine bilgi verdi. Planlama, yol haritası çizme ve atölye çalışmalarıyla geçen altı ayın sonunda alınan olumlu sonuçların olumsuzlardan daha fazla olduğunu belirten CEO, yakında daha somut çıktılar alacak bir noktaya geldiklerini aktardı.

E-postada özellikle de Microsoft ile yapılacak iş birliğine dikkat çekildi. Bu ortaklığın, Microsoft’un yapay zekâ konusundaki benzersiz kaynakları, becerisi ve uzmanlığı sayesinde, Publicis’in dijital iş geliştirme platformu olan Publicis.Sapient’in yeteneklerinden daha iyi yararlanılmasını sağlayacağı ifade edildi.

İçerikte ayrıca, ortaklıktaki her iki tarafın da faaliyet gösterdikleri alanlarda yeni yöntemler geliştirme noktasında aynı tutkuyu paylaştıklarına ve bu ortak vizyonun Marcel projesini Publicis için dönüşüm sağlayacak bir güç hâline getireceğinin altı çizildi.

Publicis ve Microsoft şirketlerinin 24 Mayıs’ta Paris’te başlayacak Viva Technology fuarında ilk kez vitrine çıkaracağı Marcel platformunun, tüm Publicis Group çalışanlarını birbirine bağlaması, ekip üyelerinin farklı pazarlarda çalışmak istedikleri proje fırsatlarını tanımlaması ve yapacağı doğru tahminlerle Publicis müşterilerinin ihtiyaçlarına önceden bilip onlara uygun çözümler bulması bekleniyor.

Anlaşılan o ki reklamcılık dünyası yapay zekâ kavramına şimdiden ısınmaya başladı. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Doğasında yaratıcı süreçler olan bir sektör için yapay zekâ her noktada kaçınılmaz bir ihtiyaç mı, yoksa insan zekâsının çeşitlilik gösteren yaratıcı bakış açısına olası bir tehdit mi?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2009 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden, 2015'te ise Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi Bölümü'nden mezun olan yazar, 2013 yılından beri pazarlama ve reklamcılık üzerine çalışıyor. Geleneksel ve dijital reklam ajanslarındaki çizgi altı ve üstü çalışmalarda metin yazarlığı yapan, ulusal ve küresel ölçekte birçok markayla birlikte çalışan yazar, bir yandan da Anadolu Üniversitesi'ndeki Türk Dili ve Edebiyatı öğrenimine de devam ediyor. En büyük tutkusunun edebiyat olduğu biliniyor, şehirdeki festivalleri yakından takip ediyor. Bir gün Patagonya'ya gitmenin hayalini kuruyor.

Bir Cevap Yazın

Apple Kendi Kredi Kartını Çıkarıyor

Dün sizlere Apple TV’nin üyelik modeline geçerek abonelik satmaya hazırlandığından bahsetmiştik. Apple yine markasını genişletecek bir yeniliğe imza atmak üzere. Wall Street Journal’ın haberine göre Goldman Sachs ve Apple, Apple Bay markası taşıyacak yeni bir kredi kartı çıkaracaklar.

Apple ve Goldman Sachs, yeni bir ortak kredi kartı çıkarmak için hazırlıklara başladılar. Habere göre, planlanan kredi kartı Apple Pay markasını taşıyacak ve gelecek yıl müşterilere sunulacak.

Apple, Goldman Sachs ile yaptığı anlaşma sonrasında mütyerileri için ödül kartı konusunda Barclays PLC ile uzun süredir devam eden işbirliğini de sona erdirecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tesla’nın Türkiye’ye Ne Zaman Geleceğini Elon Musk Twitter’dan Yanıtladı

Daha önce sizlere Tesla’nın Türkiye pazarına girmek istediğinden bahsetmiştik. Pek çok kişi Tesla markasının ülkemize gelmesiyle ilgili oldukça sabırsız. Dün akşam İsa Yeter isimli bir Türk Elon Musk’ı etiketleyerek Tesla’nın Türkiye’ye ne zaman geleceğini sordu. İsa Yeter’in “Ne zaman roadsters için bir test sürüşü yapabilecek? Roadster’ın kurucularından biri olmak ve test etmek için Türkiye’den CA’ya geldim, ama şans yok.” tweetine Elon Musk yanıt verdi.

Elon Musk yanıtında “Bu yıl içinde Tesla’yı Türkiye’de piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım.” dedi.

Şubat ayı itibarıyla Tesla’nın ürettiği toplam elektrikli araç sayısı 300 bini geçti.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) en güncel verilerine göre, mart ayı sonu itibarıyla Türkiye’de yaklaşık 12,2 milyon trafiğe kayıtlı otomobil bulunuyor.

Türkiye’de Tesla’nın elektrikli otomobillerini kullananların sayısı birkaç yüz kişiyi bulurken, şarj istasyonlarının ve servis hizmetlerinin yetersizliği genel olarak elektrikli araç piyasasının önündeki en büyük engeller olarak gösteriliyor.Uzmanlar, yüksek petrol fiyatları ve Türkiye’nin petrolde dışa bağımlılığı göz önüne alındığında, elektrikli araçların ülkede yaygınlaşmasının petrole olan bağımlılığı azaltabileceğini vurguluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link