Marcel Projesi İçin Publicis Group ve Microsoft İş Birliği

Dünyanın en büyük medya ajanslarından Publicis Groupe, faaliyet gösterdiği 130 ülkede bulunan 80 bin çalışanının yararlanacağı yapay zeka ile güçlendirilmiş profesyonel asistanı Marcel için Microsoft’tan destek alacak.

Hatırlayacağınız üzere, Publicis Grup Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun’un geçen yılın Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, Cannes Lions gibi her yıl düzenlenen geniş çaplı yarışmalara katılmaktan ve tanıtım yatırımlarından bir yıllığına vazgeçeceklerini açıklamıştı. Sadoun bu çalışmalar yerine, Marcel gibi üzerinde çalışmakta oldukları yapay zekâ yatırımlarına odaklanacaklarını söylemişti. Bir süre önce, Publicis Group’un bir numaralı isminden bu konuyla ilgili olarak çalışanlarına bir e-posta gönderildiği öğrenildi.

Marcel
Publicis Groupe’un yapay zekâ destekli platformu Marcel’e ait logo.

Sadoun e-postasında, geçen yılki açıklamadan bu yana neler olup bittiği hakkında Publicis ekiplerine bilgi verdi. Planlama, yol haritası çizme ve atölye çalışmalarıyla geçen altı ayın sonunda alınan olumlu sonuçların olumsuzlardan daha fazla olduğunu belirten CEO, yakında daha somut çıktılar alacak bir noktaya geldiklerini aktardı.

E-postada özellikle de Microsoft ile yapılacak iş birliğine dikkat çekildi. Bu ortaklığın, Microsoft’un yapay zekâ konusundaki benzersiz kaynakları, becerisi ve uzmanlığı sayesinde, Publicis’in dijital iş geliştirme platformu olan Publicis.Sapient’in yeteneklerinden daha iyi yararlanılmasını sağlayacağı ifade edildi.

İçerikte ayrıca, ortaklıktaki her iki tarafın da faaliyet gösterdikleri alanlarda yeni yöntemler geliştirme noktasında aynı tutkuyu paylaştıklarına ve bu ortak vizyonun Marcel projesini Publicis için dönüşüm sağlayacak bir güç hâline getireceğinin altı çizildi.

Publicis ve Microsoft şirketlerinin 24 Mayıs’ta Paris’te başlayacak Viva Technology fuarında ilk kez vitrine çıkaracağı Marcel platformunun, tüm Publicis Group çalışanlarını birbirine bağlaması, ekip üyelerinin farklı pazarlarda çalışmak istedikleri proje fırsatlarını tanımlaması ve yapacağı doğru tahminlerle Publicis müşterilerinin ihtiyaçlarına önceden bilip onlara uygun çözümler bulması bekleniyor.

Anlaşılan o ki reklamcılık dünyası yapay zekâ kavramına şimdiden ısınmaya başladı. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Doğasında yaratıcı süreçler olan bir sektör için yapay zekâ her noktada kaçınılmaz bir ihtiyaç mı, yoksa insan zekâsının çeşitlilik gösteren yaratıcı bakış açısına olası bir tehdit mi?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2009 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden, 2015'te ise Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi Bölümü'nden mezun olan yazar, 2013 yılından beri pazarlama ve reklamcılık üzerine çalışıyor. Geleneksel ve dijital reklam ajanslarındaki çizgi altı ve üstü çalışmalarda metin yazarlığı yapan, ulusal ve küresel ölçekte birçok markayla birlikte çalışan yazar, bir yandan da Anadolu Üniversitesi'ndeki Türk Dili ve Edebiyatı öğrenimine de devam ediyor. En büyük tutkusunun edebiyat olduğu biliniyor, şehirdeki festivalleri yakından takip ediyor. Bir gün Patagonya'ya gitmenin hayalini kuruyor.

Bir Cevap Yazın

Amy Winehouse’un Hologramı Seneye Turneye Çıkacak

2011 yılında hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, 2019 yılında hologramıyla dünya turnesine çıkacak. 3D efektlerinin de kullanılacağı turnenin geliri, gençleri alkol ve madde bağımlılığına karşı mücadelesi için çalışan Amy Winehouse Vakfı’na gidecek.

Amy Winehouse’un babası Mitch Winehouse’un Twitter hesabından duyurduğu habere göre hologram teknolojileri şirketi Base Hologram ile yapılan işbirliği kapsamında Amy Winehouse’un hologramı ile dünya turnesi düzenlenecek.

Base Hologram’ın da duyurduğu habere göre Amy Winehouse’un holografik konserinde sürükleyici bir deneyim için 3D efektli 2D görüntüler kullanılacak.

Amy Winehouse’un dünya turu, 2019 yılının sonbaharında başlayacak. Turnede Winehouse’un hologramı aracılığıyla babasıyla da aynı sahneyi paylaşıp, düet yapması da planlanıyor.

Grammy ödüllü sanatçının hologramının kullanılacağı turneyle ilgili açıklama yapan Amy Winehouse’un babası, “Ailemiz BASEhologram ile kurduğu partnerlikten ve Amy’nin hayatını ve işlerini yaşatmaktan büyük kıvanç duyuyor. 2019’un sonlarında yapacağımız turla Amy’nin hayır kurumlarına ve onun adına genç insanlara yardımcı olunacak” dedi.

Kaynak: Haberturk

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Microsoft’un Kurucu Ortağı Paul Allen Hayatını Kaybetti

  • Teknoloji devi Microsoft’un kurucularından Paul Allen hayatını kaybetti.
  • 20.3 milyarlık servetiyle dünyanın en zengin 21. kişisi olan 65 yaşındaki Allen’in kanser nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı.
  • İlgili yazı: Microsoft’un Kuruluş Hikayesi

Teknoloji şirketi Microsoft’un kurucularından Paul Allen, ABD’nin Seattle kentinde 65 yaşında hayatını kaybetti.

Allen’in sahibi olduğu yatırım firması Vulcan’dan yapılan açıklamada, “Microsoft’un kurucularından, önemli teknoloji uzmanı, hayırsever, toplum insanı, çevreci, müzisyen ve sanat destekçisi kurucumuz Paul G. Allen’in vefatını duyurmaktan derin bir üzüntü duyuyoruz.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Allen’in pazartesi günü öğleden sonra Seattle kentinde lenf kanseri nedeniyle hayata gözlerini yumduğu bilgisi de paylaşıldı. Paul Allen, 1975 yılında Bill Gates ile Microsoft’u kurmuş, bir süre sonra geçirdiği hastalık nedeniyle şirketten ayrılmıştı.

Kaynak: Cnnturk.com

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link