Logitech’ten Kablosuz Mouse’ların Şarj Problemini Ortadan Kaldıran Teknoloji 0

Kablosuz mouse’ların şu andaki kadar yaygın olmadığı zamanlarda yoğun olarak bilgisayar kullananlar,  kablolu farelerin kullanım zorluğunu iyi bilirler. O kablo illaki bir yerler takılır, insanı sinir ederdi. Tabii, diğer birçok bilgisayar donanımından dolayı ortaya çıkan kablo karmaşasından bahsetmiyorum bile.

Daha sonraları kablosuz mouse’ların daha yaygın hale gelmesiyle bu problem ortadan kalksa da bu sefer de başka bir problem belirdi: Şarj problemi. Gerçi şu anda herhangi bir pilli ya da şarjlı mouse’u hiç pil değiştirmeden ya da hiç şarja takmadan 2-3 ay kadar kullanabiliyorsunuz. Ancak Logitech, yeni geliştirdiği bir teknolojiyle kablosuz mouse’lardaki şarj problemini tamamen ortadan kaldırmışa benziyor.

Logitech G Powerplay Mousepad

Logitech’in yeni geliştirdiği Powerplay isimli teknoloji, kablosuz mouse’un mousepad üstündeyken sürekli olarak kablosuz bir şekilde şarj edilmesini sağlıyor. Başka bir deyişle, kablosuz mouse için gerekli olan enerji, mousepad aracılığıyla aktarılıyor. Bu kablosuz şarj teknolojisi, tamamen Logitech’e ait ve şirket, bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmek için yapılan araştırma ve geliştirme sürecinin dört yıldan uzun sürdüğünü belirtiyor.

Powerplay teknolojisinin entegre edildiği Logitech G Powerplay mousepad, ağustos ayında piyasaya sürülecek ve satış fiyatı ise 100 dolar olacak. Logitech, şimdilik sadece G903 ve G703 model mouse’larının bu mousepad ile uyumlu olduğunu duyurdu. Bu mouse’lar da bu ayın sonunda satışa sunulacaklar. Bununla birlikte Logitech G Powerplay’in Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Logitech’in bu yeni kablosuz şarj teknolojisi, özellikle oyun sırasında kablosuz mouse’un şarjının bitmesini problemini ortadan kaldırarak oyunculara bu konuda büyük rahatlık sağlayacaktır. Şu anda sadece oyuncu mouse’larına yönelik olsa da ilerleyen zamanlarda bu teknolojinin Logitech’in tüm kablosuz mouse’ları ile uyumlu hale gelmemesi için de hiçbir sebep yok. Hatta gerekli şartlar sağlanıp Logitech bu teknolojiyi diğer mouse üreten şirketlerle paylaştığı takdirde gelecekte bu teknolojinin standart hale geldiğini bile görebiliriz.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

‘Nike By You’ Lab: Tasarlayın, 90 Dakikada Ayağınıza Giyin 0

Alışverişte zor karar verenlerden misiniz? Birçok seçenek arasında hala kendinize uygun bir çift ayakkabıyı bulamadınız mı? Neden mağaza gezerken saatlerce uğraşasınız ki? Spor denilince akla gelen ilk markalardan olan Nike, size kendi ayakkabılarınızı tasarlama imkanı veriyor.

Ee bunu birçok marka artık  kendi websitesi üzerinden sağlıyor diyebilirsiniz, haklısınız da. Ancak Nike, tasarım laboratuvarı “Nike by You” ile kendinize özel tasarladığınız ayakkabıyı 90 dakika içinde ayağınıza giyme imkanı sağlıyor.

Geleceğin alışveriş deneyimi, alışverişte kişiselleştirme gibi kavramlar hayatımızda sıklıkla var olmaya başlamışken gelin size geleceğin alışveriş deneyimi tam olarak nasıl oluyormuş gösterelim.

New York’un Soho semtinde bulunan tasarım laboratuvarı, gelecekte tasarım ayakkabımeselesinin nasıl kökten değişime uğrayacağının işaretini bugünden veriyor.

Marka tarafından Nike Maker’s Experience ismi verilen bu olay, geleneksel ayakkabı üretimine dijital tasarım dokunuşu katmak olarak açıklanıyor.

Nike tarafından, Maker’s Experience için özel üretilen Nike Presto X ayakkabı üzerine bir kısmı Nike tarafından sağlanan ya da o anda karar verdiğiniz tasarımlar, sizin tercihleriniz doğrultusunda ayakkabı üzerine desen olarak işleniyor. Öyle ki hangi desenin nerede durabileceğine siz karar veriyorsunuz.

Değişimi gerçek zamanlı yakalayan Nike By You teknolojisi, müşterilere ayakkabının ayakta nasıl duracağını da gösteriyor. Tüm süreçler tamamlandığında ayakkabının üretimi bir saatten daha az bir sürede bitiriliyor.

Kendi sporcuları ile yaşadıkları tasarım deneyimini müşterileri ile de yaşamak isteyen Nike, kendi hikayelerini anlatan ayakkabıları seven sporcuların yaşadığı bu hissi, müşterilerine de yaşatmak istemiş. Bu nedenle bir çok farklı hikayeyi ayakkabılarında anlatmak için bu etkinliği planlamışlar.

Sizce de geleceğin alışveriş deneyimi tam olarak bu değil mi?

 

 

Bu ‘Akıllı’ Oyuncak Araba Size Programlama ve Robot Teknolojisini Öğretecek! 0

Uzaktan kumandalı arabalar, kendi tren yolu içinde hareket eden oyuncak tren ve helikopterler yerlerini dronelar ve VR gözlükler gibi yeni nesil oyuncaklara bırakmış olsa da efsane şekil değiştirerek geri dönüyor!  SunFounder PiCar-S Raspberry Pi Kit programlama ve robot teknolojisinin temellerini ‘kendin yap’ usulü bir oyuncak araba ile öğretiyor.

Bir şeyi öğrenmek için onu deneyimlemenin en iyi yol olduğuna inananaları bir hayli heyecanlandıracak bu kendin yap oyuncak araba, size programlama ve robot teknolojisinin temellerini bir çırpıda öğretmeyi hedefliyor.

PiCar-S,  genelde açık kaynaklı elektronik ürünler üretmesiyle bilinen SunFounder adlı teknoloji şirketi tarafından tasarlanan Raspberry Pi platformunu kullanarak çalışıyor. Kişilerin bilgisayar ile olan etkileşimini temel seviyeye indirerek kolaylaştırmayı amaçlayan bu yeni nesil oyuncak, sadece açık kaynak robot öğretimini kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda meraklı çocuklara da parçaları birleştirmek ve yaratıcılık konusunda da heyecan verici bir deneyim sunuyor.

Arabayı hareket ettirebilmek için, öncelikle içerisinde bulunan Python kodunu kullanmanız gerekiyor. Kodlamayı doğru yapmayı başardığınızda aracın içindeki ışık takibi, yol takibi ve engellerden kaçınmayı sağlayan 3 sensörü de sesli komut ile çalıştırabiliyorsunuz. Yani hareket ettirdiğiniz oyuncak araba ona çizilen yolu izleyerek, önündeki engelleri sensör yardımıyla mesafesini hesaplayarak çarpmadan ve  tutulan ışığı takip ederek ilerleyebiliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde kumandalı arabaları heyecanla karşılayan nesle ve onların çocuklarına sesli komut ile hareket edebilen bir oyuncak araba yardımıyla programlama ve robot teknolojisini öğreten SunFounder PiCar-S Raspberry Pi Kit’in satış fiyatı 140 $ civarında.

Merak edenler için detaylı bilgi burada.

 

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link

Marketing Meetup Intelligence

Erken Kayıt için Son Tarih: 30 Ekim
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
Zekanın Pazarlama ve Teknoloji Dünyasına Neler Getireceğini Konuşuyoruz
close-link