Steve Jobs’un ısrarla üretimine karşı çıktığı iPad Mini, Jobs’un ölümünden 1 yıl sonra piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor. 12 Eylül’de yeni jenerasyon iPhone’u tanıtacak olan Apple’ın aynı anda iPad Mini’yi de tanıtması bekleniyordu ancak Apple’ın iPad Mini için ayrı bir tanıtım yapması resmi bir açıklama bulunmamasına rağmen kulislerde konuşulmaya başlandı. İlgiyi iki ürüne bölmek yerine ayrı ayrı tanıtım yapılmasının markaya getirisinin daha yüksek olması nedeniyle böyle bir karar alınacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

8 inch’den küçük ekran boyutuna ve 200-300 $ aralığında bir fiyata sahip olması beklenen Mini iPad, Apple’ın düşük fiyat segmentindeki tabletleri de domine etmesi gayesiyle piyasaya sürülecek. 16 ve 32 gb olmak üzere 2 farklı depolama seçeneğiyle pazara girecek olan iPad Mini, Apple’ın tanıtımını yaptığı ürünleri kısa bir süre içerisinde piyasaya sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurursak Ekim ayı sonunda Apple Store’larda yerini alabilir.

Bugün çıkan kararla Apple’a 1 milyar $ ödeyecek olan Samsung’un, küçük boyutlu tablet piyasasındaki bariz üstünlüğünü Apple’a kaptırması da muhtemel duruyor. Çıkan bu kararla hisseleri tavan yapan Apple’ın kısa ve orta vadede bileğinin bükülmeyeceği de anlaşılmış oldu.

Bir Cevap Yazın