Instagram Canlı Yayınlar İçin Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram, Ağustos ayında denemelerini başladığı canlı yayına arkadaş davet etme özelliğini resmi olarak kullanıma açtı. Bu özellik Instagram kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu. Bu özellik kişilerin farklı konumlardayken aynı anda ortak bir canlı yayın yapmalarını sağlayacak. Instagram’ın geçen aylarda kullanıma sunduğu yüz filtreleri özelliği de yine bu canlı yayınların içinde kullanılabilecek. Instagram yeni özelliğini eğlenceli bir video ile kullanıcılarına duyurmayı da ihmal etmedi.

Peki bu yeni özelliği nasıl kullanabilirsiniz?

Instagram canlı yayınlarınıza istediğiniz arkadaşınızı davet etmeniz için o kişinin canlı yayınızı izlemesi gerekiyor. Ardından canlı yayının izleyicileri listesini görüntüleyip oradan kişiye davet gönderebiliyorsunuz. Davet gönderdiğiniz kişi daveti kabul ettikten sonra canlı yayınınıza otomatik olarak bağlanıyor.

iOS ve Android uygulamalarına gelen bu güncellemeyle canlı yayına arkadaş davet etme dışında, hikayelere birden fazla fotoğraf ve video ekleme özellikleri de hayata geçti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın

Marka Stratejinize Instagram Story’lerini Eklemenin Birkaç Yolu


Instagram story’leri hepimizin günlük hayatına çok doğal bir giriş yaptı ve alışkanlık olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor.  Sadece kişilerin değil, markaların da hedef kitleleri ile iletişimine taze bir soluk getirdi.

Markalar Instagram Story’lerinde iki türlü yer alabiliyor: organik ve reklam içeriği şeklinde. Reklam olanlar 3 ya da 4 story arasında maksimum 15 saniye süren video ya da fotoğraf şeklinde kendine yer buluyor.

Gelin şimdi hep beraber bu platformda yaratıcılıkları ile var olan markalara ve ne amaçlarla kullandıklarına bir göz atalım;

Yeni Ürün Tanıtımı

Genelde LG her yeni ürün tanıtımında Story’lerden sıklıkla faydalanıyor. Mesela V20, G5 ve G6 model akıllı telefonların tanıtımı bu kanaldan yapılmış. Nedenini ise takipçilerine o ürünlerin başka bir yerde göremeyecekleri teknik özellikleri ve heyecanlandıran noktalarını duyurmak istemeleri.

Bununla beraber, Burt’s Bees’de Flavor Crystals isimli dudak nemlendiricisinin tanıtımını buradan yapmıştı.

Kamera Arkası Görüntüleri

Instagram gönderilerinin kusursuzluğu Story’lerde yerini o mükemmel kareye nasıl ulaşıldığının hikayesine bırakıyor.

Away isimli valiz markası Instagram Story’lerini Panama ve Tokyo’da yaptığı kampanyanın kamera arkası görüntüleri ve ekibin günlük yaşamından kesitler kullanmak için kullanmış,

Hemen tüketilebilen bir içerik olan Story’ler bu yolla markanın ulaşılabilirliğini artırmak için mükemmel bir yol olarak görülebilir.

Takipçilerden Öneriler Toplamak

Story’ler müşterilerden gerçek zamanlı geri bildirim almanın en akıllıca yolu. Takipçilerden öneriler almak ya da seçim yaptırmak için mükemmel bir araç olarak kullanılabiliyor. Crew isimli moda markası yeni çıkaracağı ceketin rengi için Story aracılığı ile takipçilerinden renk önerisi topladı. Siz de markanızın yeni çıkaracağı bir ürün için takipçilerinizden bu platformda kolaylıkla görüşlerini alabilirsiniz.

Küçük İndirimler & Öneriler Sunun

Sadece tanıtım ya da markalama amacıyla değil, hızlı geri dönüşler yapacağınız servislerinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. OpenTable kendi rezervasyon servisini tanıtmak için Story’leri kullandı. Yaptığı kısa videolarla tanıtım yapıp, videoların sonuna ‘rezervasyon yap’ ibaresi ile müşterilerin direkt restoranının websitesinin rezervasyon kısmına yönlendiriyor. Ve o noktadan gelen ziyaretçilerine %33’lük bir indirim imkanı sağladı

Bildiğiniz yaratıcı kullanım örneklerini bizimle paylaşın!

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Instagram Videoları 60 Dakikaya Çıkacak

Instagram’dan YouTube’a meydan okuyan bir hamle geliyor. Bugüne kadar 60 ve 15 saniyelik video formatları kullanan Instagram, 1 saatlik video özelliğini uygulamaya alabilir.

The Wall Street Journal’da yer alan yeni rapora göre, fotoğraf paylaşım uygulaması kullanıcıların 1 saat uzunluğunda videolar paylaşmasını sağlayacak bir özellik yayınlamaya hazırlanıyor. Journal’a göre uzun video formatı dikey olabilir.

Henüz bu özelliğin nasıl olacağı veya ne zaman uygulamaya geçeceği ile ilgili kesin bir bilgi yok. Wall Street Journal dışında bunu doğrulayan da henüz çıkmadı. Ancak Instagram bu uygulamayı insanların uygulamada daha fazla zaman geçirmeleri için getirebilir.

Instagram’ın hikaye özelliği, geçen Kasım ayı itibariyle 300 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahipti. Instagram’ın genelde ise 800 milyondan fazla kullanıcısı var.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link